Venuše versus Mars

Ženy jsou často označovány jako ty, které pochází z Venuše a jejich mužské protějšky jako ti, pocházející z Marsu. A přesně takové rozdíly, jaké jsou mezi těmito dvěma planetami, jsou i mezi oběma pohlavími. Ale asi to tak má být, dvě ozubená kolečka, která do sebe zapadají a vzájemně se doplňují.
blondýna v roláku
 
Bytosti ženského pohlaví se snaží podle svého nejlepšího mínění jednat správně, což ne vždy tak musí působit i na jejich okolí. A to především ve vztahu k mužům. To, co dámám nebo slečnám přijde jako roztomilé, může pány dokonale vytočit.
 
Hloupost jako zbraň
Asi jako dobrý nápad vypadá hraní si na hloupoučkou a tím také pro muže snáze dostupnou. O těch se říká, že mají problém se ženami, které jsou soběstačné, sebejisté, vzdělané, chytré a dokáží si poradit v každé situaci. Ale ve skutečnosti tomu tak není. Pánové touží po partnerce oplývající inteligencí, se kterou si budou rovni a která dokáže být i jejich kamarádem.
Dáma v pánském oblečení
Nošení oblečení svého partnera je v jistých situacích náhodné, ale chodit běžně v jeho svetru nebo mikině zrovna nejlepší nápad není. Problém může nastat ve chvíli, kdy oděv zamažete rtěnkou nebo na něm ulpí skvrna od jídla. Navíc můžete sáhnout i po kousku, na který je muž opravdu háklivý a konflikt je na světě.
Hlasové variace
To, že ženy jsou herečky od přírody a umí toho patřičně využít, je prostě fakt. S tím souvisí i čarování s hlasem. Podle situace dokáží ječet na plné pecky nebo zase infantilně dětsky žvatlat, a stačí na to jen chvilka. Doktor Jekyll i pan Hyde by se asi nestačili divit. Muže těchto výstupů raději ušetřete.
mladá dívka s růží
Moje je i tvoje
První společná večeře je jistě zážitkem na celý život, žena se snaží vybrat si zdravý pokrm a dát tak najevo, jak o sebe dbá, dodržuje životosprávu a vyhýbá se všemu, co je nezdravé. Muž naopak sáhne po něčem vydatnějším a ne příliš odpovídajícím zdravému životnímu stylu. A tak dojde k tomu, že dáma neodolá a nenápadně ochutnává z jeho talíře. A tomu to rozhodně nebude připadat milé, spíše naopak a celý večer tak můžete definitivně pohřbít.

Dožíváme se čím dál vyššího věku

Díky tomu, že se naše zdravotnictví čím dál tím více zlepšuje, se i my začínáme dožívat vyššího věku. Podíl na tom má ale taky správná životospráva, pohyb a zdravá výživa. Naše tělo stárne pomalu, ale mysl začíná chátrat. Proto jsou některé starší generace pořád tak aktivní, ale pouze po fyzické stránce. Od toho se právě odvíjí to, že čím dál tím více začíná přibývat pacientů s Alzheimerem.
stará žena
Bohužel je stále tahle choroba neléčitelná, ale lékaři ji alespoň mohou nějakým způsobem zpomalit.
Pro některé je samozřejmostí, že se budou o své rodiče na jejich stará kolena starat ve zdraví i v nemoci, ale mnohdy si nejsou vůbec jisti, zda to zvládnou. Pokud patří mezi ty, co si myslí, že své rodiče jednou dají do domova důchodců, kde o ně bude postaráno, jste na omylu. Domovy důchodců se v poslední době plní tak rychle, že jen málokde seženete nějaké to volné místo. Pokud se zeptáte svých rodičů nebo prarodičů, zda by do domova důchodců vůbec šli, poví vám, že by byli raději, kdyby svůj život dožili doma. Není se také čemu divit.

Pokud se na dožívání podíváme z blízka, zjistíte, že vyššího věku se dožívají spíše ženy než muži. Důvodů, proč tomu vlastně tak je, existuje několik. Ženy jsou zdravější než muži, chodí častěji k lékařům, mají lepší životosprávu a jsou odolnější vůči některým nemocem.
stará žena
Jestliže byste si přáli dožít se jednou vyššího věku, neměl by to být problém, pokud budete dodržovat několik zásad. Geneticky to bohužel ovlivnit nelze, ale může vám pomoci jíst zdravě a nějakým způsobem se hýbat. Je také důležité zbavit se některých zlozvyků jako je kouření, pití alkoholu a zbytečného stresu. Je nutné, abyste měli dostatek vlákniny
a racionální stravu.

Pokud byste se chtěli dozvědět ještě více informací, zkuste navštívit .

Máte podrážděnou kůži po holení? Víme jak se netrápit!

Holit se není nic těžkého, ovšem citlivá, zarudlá, podrážděná a suchá kůže při pravidelném holení dovede potrápit, a navíc nehezky vypadá. Nakonec máte místo hladké pokožky bez jediného chloupku nepříjemnou vyrážku. Tyto potíže lze ale vcelku snadno odstranit, nebo alespoň omezit. Stačí dodržovat pár pravidel správného holení.

1)      Chloupků se zbavujte nejlépe po koupeli, nebo alespoň holená místa rozehřejte teplou vodou.

2)      Naneste holicí pěnu, gel nebo krém, který nechte chvíli působit.

3)      Holení po směru růstu chloupků výrazně méně dráždí pokožku. Při holení na žiletku příliš netlačte.

4)      Používejte vždy ostré a kvalitní žiletky. Tupá žiletka totiž dráždí pokožku jako železný kartáč. Měnit byste ji měla zhruba po třech použitích.

5)      Po holení kůži opláchněte, jemně vysušte ručníkem a ošetřete oblíbeným krémem.

6)      Zarůstající chloupky dovedou potrápit každou ženu. Svědí a jsou citlivé při doteku. Předejděte jim pravidelným peelingem, který provádějte nejdříve dva dny po holení.

Podráždění vaší pokožky snadno omezíte také tím, že budete tělu dodávat dostatek vitamínů a minerálů, díky nimž dochází k rychlejší regeneraci pokožky.

Co dělat, když je vaše kůže přesto po holení podrážděná a zarudlá?
Ø  Podrážděná kůže se snadno uklidní teplým obkladem nasyceným několika kapkami levandulové silice.
Ø  Připravte si kašičku z rozdrcených acylpyrinů, které smícháte s trochou vlažné vody. Po aplikaci ji nechte působit asi deset minut. Následně omyjte, jemně osušte a ošetřete krémem.
Ø  Vyzkoušejte směs připravenou z rozmačkaných jahod a tučné zakysané smetany. Tuto kašičku nejezte, ale neaplikujte na podrážděná místa, protože vám urychlí regeneraci kůže.
Ø  Zkuste také jablečný ocet, kterým si pravidelně ošetřujte podrážděná místa.

Pokud se vám vyrážka nezklidní během několika dnů, měla byste navštívit lékaře. Je totiž možné, že se vám kůže zanítila infekcí.

Co může pozvednout vášeň ve vašem vztahu?

Co začít ve vztahu dělat, když vášeň a touha upadají? Když je váš vztah nový a křehký, většinou nemusíte dělat nic moc pro to, abyste si spolu rozuměli a abyste si vzájemně připadali atraktivní. Ale co dělat, když přijdou roky, a všechno už nejde tak snadno?

·         Moderní doba vztahům nepřeje
Jsme dennodenně zavalování příliš mnoha informacemi a také příliš velkými ulehčováními. Jenže ulehčování práce vede k tomu, že máme stále vyšší nároky. A to nejenom na sebe sama, ale také na své okolí, což samozřejmě zahrnuje i našeho partnera. Kromě toho, že se sami přepracováváme a pak nemáme čas na naše nejbližší, jsme si také vědomi toho, že partner musí do vztahu ale i do života investovat stejně mnoho, jako my.

I to vede k neshodám a podrážděnosti nebo hádkám. V takových chvílích není přece možné na sexuální hrátky ani myslet. Jak se vyrovnat s tím, že už si s partnerem v posteli maximálně popřejete dobrou noc?

1.       Pohyb je cesta ke štěstí
Pokud v sobě chcete probudit touhu, musíte si rozproudit krev. Běh, plavání, fitko? Cokoli. Ideální by bylo, kdybyste zapojila i partnera – zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Budete společně trávit čas a ještě navíc uděláte něco nejenom pro svoje zdraví, ale i pro svůj sexuální život. Pohyb evokuje dobrou náladu, protože jste na sebe pyšní, že něco děláte. Dobrá nálada pak samozřejmě evokuje i lepší chuť na sex.

2.       Jezte zdravě
Jídlo, které denně přijímáte, se projevuje i v hormonální oblasti vašeho metabolismu a fungování těla. Kromě toho cukry a tuky působí na kornatění vašich tepen, což zpomaluje krevní oběh a ubírá na schopnosti prožít opravdu kvalitní erotický zážitek. Nejenom že musíte jíst zdravě, dbejte také na to, aby vaše strava byla vyvážená a pestrá – budete vitální a vaše libido prudce stoupne.

3.       Hlavně v klidu
Stres vášni a touze nikterak nepomáhá. Přepracovanost působí únavu, ale také depresi.

Spánek nahrazujeme přebytečnými kaloriemi

Výsledkem nespaní nebo nedostatečného spánku mohou být následující:

–          Podrážděnost
–          Náladovost
–          Psychická únava
–          Problémy s pokožkou
–          Sklony k depresi
–          Větší hlad

Hlavně poslední položka na tomto seznamu je málo známá. Čím méně spíte, tím více máte tendenci zásobit své tělo kaloriemi. Čím méně si dopřáváte spánku, tím více tedy přes den jíte, což samozřejmě nemá pozitivní vliv na vaše zdraví.

Pokud ale budete spát pravidelně a dostatečně dlouho, a to alespoň sedm hodin denně, s největší pravděpodobností se váš metabolismus uklidní a nebude vás nutit „jíst do zásoby“, jelikož přesně tak mozek reaguje, když je tělo ve stresu, jako je například nedostatek jídla nebo nedostatek spánku či obojí: jednoduše začne střádat tuk na horší časy a ukládat mnohem větší část z jídla, které přijmete do tuků než do okamžité spotřeby.

Vědecké studie
Již po desetiletí se spojuje ve vědeckých studiích obezita a nedostatek spánku, načež se ukázalo, že jedno ovlivňuje druhé. Dokonce i cukrovka druhého typu je ovlivněna spánkovým režimem. Vědci z univerzity v Oxfordu se zaměřili na výzkum lidí, kteří tráví spánkem mezi sedmi až dvanácti hodinami denně, a porovnali tyto hodnoty s lidmi, kteří naspí mezi třemi až šesti hodinami denně.

Kolik kalorií navíc přijmeme
Výsledky studie byly vskutku zajímavé. Ukázalo se, že člověk, který spí v noci méně, než je doporučené množství hodin, je schopen následující den přijmout až o čtyři sta kalorií více než je nutné a pro tělo potřebné. Pokud si neumíte představit čtyři sta kalorií navíc, jedná se například o pět krajíců chleba s máslem. Hodnota čtyř set kalorií je téměř pětina potřebného příjmu energetické hodnoty průměrné třicetileté zdravé ženy.  

Sovy také přibírají
Vědci také ze svých průzkumů zjistili, že lidé, kteří ponocují, mají sklony k nadváze.

Intimní hygiena po sexu

Pravidelná intimní hygiena je nejspíš pro každou ženu běžná součást denního režimu. Musíme o sebe dbát, abychom se vyhnuly infekcím nebo zánětům, ale alespoň jednou v životě se to stane každé z nás. Ať už je to záchodové prkýnko v práci nebo třeba sex bez kondomu. Myslíte si, že pohlavně přenosné choroby jsou pouze žloutenka nebo viry typu HIV? Kdeže. Můžete od partnera chytit jenom nějakou mykózu nebo jinou nepříjemnou infekci.

–          Záněty v intimní oblasti
Jedná se o velkou nepříjemnost, která narušuje nejenom milostný život ženy, ale také psychiku. Neustále na to myslíte, protože většina zánětů je velice nepříjemná a občas i bolestivé.

–          Proč po sexu?
Největší riziko infikování nějakým zánětem nebo infekcí je právě po sexu. Proč? Protože na vaginální tkáň působí lubrikanty, ale také ejakulát. Navíc je celá tato oblast po sexu podržděná, což zvyšuje citlivost na všechny okolní reakce. Abychom předešly problémům s tímto spojeným, měly bychom se držet následujících rad:

1.       Vyhýbat se pěnivému mýdlu
Ještě než po sexu usnete, musíte vždy pamatovat na to nejdůležitější pravidlo: Po sexu se vždycky musíte důkladně očistit, zvlášť když jste nepoužili kondom. Rozhodně se ale vyhněte mýdlům, která tvoří pěnu – hrozí alergická reakce.

2.       Po sexu na toaletu
Všichni gynekologové doporučují pacientkám, aby si nezapomněly po sexu odskočit na toaletu. Není nutné z postele spěchat, stačí, abyste vyprázdnily močový měchýř do hodiny po sexu. Močením odplavíte ze svého těla možné nebezpečné bakterie, které by vám mohly způsobit infekci nebo zánět. Tyto bakterie by jinak mohly proniknout do močového měchýře a způsobit tak i jeho zánět – to je velmi bolestivé onemocnění.

3.       Nedávejte si koupel
I když se to můře zdát romantické, vzhledem k pokožce a podrážděné vaginální tkáni není horká koupel s partnerem po sexu  vhodná.

Na co při svatbě nezapomenout

Svatba pro nás není neznámým pojmem. Všichni nebo alespoň skoro všichni víme, proč tato existuje, jaký má smysl, jak v tradičním případě probíhá a co po ní následuje. Vždyť si na tuto často hrají rády už i malé holčičky, nevěda, co se nakonec stane jednoho dne z toho, koho mají zprvu za svého učiněného prince.
Tím, co na klasické svatbě rozhodně nesmí chybět a čeho se zříkají jedině ti, kdo cítí potřebu se vzít z nějakého důvodu za tu více a tu méně neortodoxních podmínek, je i sváteční oblečení. Protože jde o slavnostní chvíli a ta si žádá, aby člověk přece jenom dobře vypadal. Aby bylo jednou nad fotografiemi na co vzpomínat.
stíny novomanželů

A zejména u příslušnic našeho něžného pohlaví může být volba toho, co si vzít na sebe, nejednou jen těžko rozlousknutelný oříšek. Protože vyberte si to pravé! No jen si to zkuste! Ať se podíváte v nabídce specializovaných i nespecializovaných obchodů, butiků, salonů, krejčovství a podobně na cokoliv z tohoto sortimentu, jsou každé svatební šaty svým způsobem krásné. A ani mistryně světa ve sňatcích a rozvodech by si je nedokázala stihnout vzít k obřadům všechny.
A proto je třeba nejednou i dlouho vybírat. Tak dlouho, až nakonec po selekci toho méně dokonalého zbyde dost možná jenom nabídka https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/.
svatební hostina

Právě zde se nabízejí takové šaty, o nichž nejedna nastávající mladá paní snila již od raného dětství, jež jsou její vysněné. Je tu nabízena celá škála stylů a typů těchto šatů, je tu na výběr z různých barev, jsou tu k dostání šaty módní i nadčasové, tu s takovým a tu s onakým zdobením a doplňkem.
Prostě se tu dají sehnat přesně takové šaty, jaké ozvláštní právě onen významný okamžik v životě dvou lidí. A bez nichž si normální svatbu vlastně ani nejde představit. Což jistě chápete.
Protože je logické, že by nebylo dobře, kdyby svatebčani s novomanželi v čele vypadali, jako že jde jen o skupinu zaměstnanců, jdoucích právě ze šichty ve fabrice. Nebo kdyby tyto dokonce rozehnala policie, maje je za nějakou tlupu podvratných elementů.
Což se žádné nastávající v kvalitních svatebních šatech stát nemůže.

Neodolatelné ženské zbraně

Zdravý chrup a hryzání rtů – obličej je vždy tím prvním místem, co nás při kontaktu s lidmi zajímá, bez ohledu na to, zda jsme spoře oděni na koupališti, anebo zahaleni do svetru v zimním období. Lidská tvář je zkrátka komunikačním prostředkem číslo jedna. Muže na ženách fascinuje na obličeji mnoho znaků, jedním z nich je docela nenápadné, ale jasně vyzývavé kousání spodního rtu. A to není nutné ani používat rtěnku, stačí jen docela obyčejný zdravý chrup. Tento výraz je pro muže výzvou a obvykle vyjadřuje značný zájem, náklonnost a touhu po sblížení.
přivonění ke květům
Šíje – ať už jsou ženské vlasy stažené jakkoli – do drdolu, culíku nebo copu, vždy odhalují jednu z nejsmyslnějších tělesných partií, totiž ženskou šíji a ramena. Je také prokázáno, že při sexu hraje krk, trapéz a ramena značnou roli, je zde mnoho nervových citlivých zakončení, která jsou považována za erotogenní zóny. Líbání na krk, laskání a hlazení je pro každou ženu nesmírně vzrušující.
Úsměv– nikoho neokouzlí zamračený výraz ve tváři. Přirozený a nestrojený úsměv je plně odzbrojující a citliví lidé na něj reagují mnohem více než na odhalené smyslné tělesné křivky. Některé muže dokonce vzrušuje pohled na upřímné a vzrušené rty mnohem více, než na jiné části těla.
Tajemný pohled vzad– pokud se na vás zadívá objekt zájmu tak, že otočí hlavu a sleduje vás přes rameno tajemným pohledem, znamená to v jistém smyslu: „Pojď blíž, toužím po tobě“. Je to jeden z mimosmyslových výrazů, které podvědomě nepřehlížíme, a jež nás nasměrují k bližšímu kontaktu.
zmrzlá žena
Vyšší podpatky– z ortopedického hlediska je ideální výše podpatků jen do šesti centimetrů, ale přece jen se ženské nohy na zvýšeném klínku vyjímají mnohem lépe, než na rovné podložce. Zvýšená pata, ostrý úhel, zvýrazněný kotník a zdvižený nárt působí nesmírně sexy.
Kouzlo osobnosti– přirozené vystupování je vždy tím prvním, co nás osloví bez ohledu na ženské tělesné zbraně. Bezduchá kráska je zkrátka jen loutka a po krátké době nás přestane zajímat, brzy zjistíme, že nemá co nabídnout.

Ketonová dieta

Jedná se o poměrně nový způsob hubnutí, který je ale stále populárnější. Můžete ji také najít pod názvy: proteinová, cyklická, bílkovinná, ketogenní nebo jednoduše ketodieta. Tuto metodu vynalezl profesor harvardské univerzity George L. Blackburn. Ten se zabýval zkoumáním spalování uložených tuků v lidském těle.
Teorie se zcela odlišuje od klasických diet, které mohou odstranit až 40% hmotnosti, ovšem ta se obvykle se odstraňuje ze svalů. Ale právě ty nejvíce tuky spalují. Když dieta skončí, metabolismus už se nedokáže vypořádat se stejným přísunem kalorií jako ve stravě před dietou a tak vzniká obávaný strašák nazývaný jojo efekt.
grilovaná ryba
Právě profesor Blackburn objevil stav, který se nazývá „ketóza“ a ta lze v organismu navodit jen za určitých podmínek. Tou hlavní je, že tělu odepřete veškerý přísun sacharidů (týká se i většiny ovoce a pečiva)a z nich vznikající energie, pokud nebude moci tělo brát energii z dodávaných sacharidů, tak ji začne odebírat z uložených tukových zásob a nebude ji tak brát ze svalů. Tak se vyhnete nepříjemnému jojo efektu. Proto tato dieta spočívá na bohatém přísunu bílkovin a proteinů, které jsou obsaženy hlavně v mase a zelenině, takže téměř každé vaše jídlo bude obsahovat maso, což především muži obvykle velmi vítají.
obloha se steakem
Ovšem i tato dieta nese určitá úskalí, tělu cukry nemůžete odepírat donekonečna a nakonec nějakou energii budete muset opět doplnit, proto je dobré se o dietě poradit s odborníkem (lékařem nebo výživovým poradcem), kteří vám dietu vytvoří přímo pro vás na míru. To je právě z toho důvodu, abyste to nepřehnali a nehrozil vám kolaps organismu. Navíc první dny diety téměř vždy doprovází bolesti hlavy, což je vlastně abstinenční příznak po cukru. Také můžete pociťovat zažívací a střevní potíže, neboť vaše tělo a orgány nejsou zvyklé na tento odlišný způsob stravování.

Nebojte se sportu v těhotenství

Pokud jste těhotná, neznamená to, že odteď musíte jen odpočívat a nehýbat se. Mluvíme samozřejmě o bezproblémovém těhotenství, kdy vše probíhá jak má, a vy i děťátko jste v pořádku. Sport má pro vás i dítě mnohé benefity, nevyhýbejte se pohybu !
konec těhotenství
1. Posílíte svaly a udržíte se v kondici
Nebudou vás bolet zejména záda, budete lépe snášet těhotenství a rychleji se po porodu dostanete zase do původní formy.
2. Nepřiberete tolik na váze
Pokud budete mít dostatek pohybu, nebudete tolik přibírat, což je asi pro každou těhotnou ženu žádoucí a je to vhodné i z hlediska různých možných zdravotních komplikací.
3. Usnadníte si porod
Některé pohybové aktivity určené přímo těhotným ženám slibují, že vám usnadní porod, například těhotenská jóga. Obecně žena, která je v dobré kondici má lepší předpoklad pro zvládnutí bezproblémového porodu a lepší následnou rekonvalescenci.
jóga pro těhotné
4. Budete víc psychicky v pohodě
Je to jednoduchá rovnice. Máte dostatek pohybu, jste víc na čerstvém vzduchu. Vaše tělo vylučuje endorfiny a vy se cítíte psychicky líp a stejně tak i vaše miminko!
5. Seznámíte se s dalšími ženami
Pokud ve svém okolí nemáte zrovna žádnou těhotnou kamarádku a ráda byste vše s někým sdílela, můžete například na těhotenské józe navázat nová přátelství!

Jaké jsou vhodné pohybové aktivity v těhotenství?

Při volbě vhodné pohybové aktivity vždy záleží na tom, na jakou zátěž jste byla zvyklá před otěhotněním. Neměla byste s novou náročnější aktivitou začínat právě v těhotenství. Není vhodné se určitě přepínat, o svých možnostech se poraďte se svým lékařem!
· Chůze – nejjednodušší typ pohybu, který byste měla provozovat!
· Těhotenská jóga – specifické cvičení, které slibuje i jednodušší porod!
· Těhotenské cvičení – zpravidla se zaměřuje na lehké posílení svalů a protažení.
· Plavání – uleví vašim zádům a voda nadnáší velké bříško.
· Fitko – můžete stále posilovat svaly, jen vynechte ty břišní.