Intimní hygiena po sexu

Pravidelná intimní hygiena je nejspíš pro každou ženu běžná součást denního režimu. Musíme o sebe dbát, abychom se vyhnuly infekcím nebo zánětům, ale alespoň jednou v životě se to stane každé z nás. Ať už je to záchodové prkýnko v práci nebo třeba sex bez kondomu. Myslíte si, že pohlavně přenosné choroby jsou pouze žloutenka nebo viry typu HIV? Kdeže. Můžete od partnera chytit jenom nějakou mykózu nebo jinou nepříjemnou infekci.

–          Záněty v intimní oblasti
Jedná se o velkou nepříjemnost, která narušuje nejenom milostný život ženy, ale také psychiku. Neustále na to myslíte, protože většina zánětů je velice nepříjemná a občas i bolestivé.

–          Proč po sexu?
Největší riziko infikování nějakým zánětem nebo infekcí je právě po sexu. Proč? Protože na vaginální tkáň působí lubrikanty, ale také ejakulát. Navíc je celá tato oblast po sexu podržděná, což zvyšuje citlivost na všechny okolní reakce. Abychom předešly problémům s tímto spojeným, měly bychom se držet následujících rad:

1.       Vyhýbat se pěnivému mýdlu
Ještě než po sexu usnete, musíte vždy pamatovat na to nejdůležitější pravidlo: Po sexu se vždycky musíte důkladně očistit, zvlášť když jste nepoužili kondom. Rozhodně se ale vyhněte mýdlům, která tvoří pěnu – hrozí alergická reakce.

2.       Po sexu na toaletu
Všichni gynekologové doporučují pacientkám, aby si nezapomněly po sexu odskočit na toaletu. Není nutné z postele spěchat, stačí, abyste vyprázdnily močový měchýř do hodiny po sexu. Močením odplavíte ze svého těla možné nebezpečné bakterie, které by vám mohly způsobit infekci nebo zánět. Tyto bakterie by jinak mohly proniknout do močového měchýře a způsobit tak i jeho zánět – to je velmi bolestivé onemocnění.

3.       Nedávejte si koupel
I když se to můře zdát romantické, vzhledem k pokožce a podrážděné vaginální tkáni není horká koupel s partnerem po sexu  vhodná.