Máte podrážděnou kůži po holení? Víme jak se netrápit!
Holit se není nic těžkého, ovšem citlivá, zarudlá, podrážděná a suchá kůže při pravidelném holení dovede potrápit, a navíc nehezky vypadá. Nakonec máte místo hladké pokožky bez jediného chloupku nepříjemnou vyrážku. Tyto potíže lze ale vcelku snadno odstranit, nebo alespoň omezit. Stačí dodržovat pár pravidel správného holení.
1) Chloupků se zbavujte nejlépe po koupeli, nebo alespoň holená místa rozehřejte teplou vodou.
2) Naneste holicí pěnu, gel nebo krém, který nechte chvíli působit.
3) Holení po směru růstu chloupků výrazně méně dráždí pokožku. Při holení na žiletku příliš netlačte.
4) Používejte vždy ostré a kvalitní žiletky. Tupá žiletka totiž dráždí pokožku jako železný kartáč. Měnit byste ji měla zhruba po třech použitích.
5) Po holení kůži opláchněte, jemně vysušte ručníkem a ošetřete oblíbeným krémem.
6) Zarůstající chloupky dovedou potrápit každou ženu. Svědí a jsou citlivé při doteku. Předejděte jim pravidelným peelingem, který provádějte nejdříve dva dny po holení.
Podráždění vaší pokožky snadno omezíte také tím, že budete tělu dodávat dostatek vitamínů a minerálů, díky nimž dochází k rychlejší regeneraci pokožky.
Co dělat, když je vaše kůže přesto po holení podrážděná a zarudlá?
Ø Podrážděná kůže se snadno uklidní teplým obkladem nasyceným několika kapkami levandulové silice.
Ø Připravte si kašičku z rozdrcených acylpyrinů, které smícháte s trochou vlažné vody. Po aplikaci ji nechte působit asi deset minut. Následně omyjte, jemně osušte a ošetřete krémem.
Ø Vyzkoušejte směs připravenou z rozmačkaných jahod a tučné zakysané smetany. Tuto kašičku nejezte, ale neaplikujte na podrážděná místa, protože vám urychlí regeneraci kůže.
Ø Zkuste také jablečný ocet, kterým si pravidelně ošetřujte podrážděná místa.
Pokud se vám vyrážka nezklidní během několika dnů, měla byste navštívit lékaře. Je totiž možné, že se vám kůže zanítila infekcí.