Co může pozvednout vášeň ve vašem vztahu?

Co začít ve vztahu dělat, když vášeň a touha upadají? Když je váš vztah nový a křehký, většinou nemusíte dělat nic moc pro to, abyste si spolu rozuměli a abyste si vzájemně připadali atraktivní. Ale co dělat, když přijdou roky, a všechno už nejde tak snadno?

·         Moderní doba vztahům nepřeje
Jsme dennodenně zavalování příliš mnoha informacemi a také příliš velkými ulehčováními. Jenže ulehčování práce vede k tomu, že máme stále vyšší nároky. A to nejenom na sebe sama, ale také na své okolí, což samozřejmě zahrnuje i našeho partnera. Kromě toho, že se sami přepracováváme a pak nemáme čas na naše nejbližší, jsme si také vědomi toho, že partner musí do vztahu ale i do života investovat stejně mnoho, jako my.

I to vede k neshodám a podrážděnosti nebo hádkám. V takových chvílích není přece možné na sexuální hrátky ani myslet. Jak se vyrovnat s tím, že už si s partnerem v posteli maximálně popřejete dobrou noc?

1.       Pohyb je cesta ke štěstí
Pokud v sobě chcete probudit touhu, musíte si rozproudit krev. Běh, plavání, fitko? Cokoli. Ideální by bylo, kdybyste zapojila i partnera – zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Budete společně trávit čas a ještě navíc uděláte něco nejenom pro svoje zdraví, ale i pro svůj sexuální život. Pohyb evokuje dobrou náladu, protože jste na sebe pyšní, že něco děláte. Dobrá nálada pak samozřejmě evokuje i lepší chuť na sex.

2.       Jezte zdravě
Jídlo, které denně přijímáte, se projevuje i v hormonální oblasti vašeho metabolismu a fungování těla. Kromě toho cukry a tuky působí na kornatění vašich tepen, což zpomaluje krevní oběh a ubírá na schopnosti prožít opravdu kvalitní erotický zážitek. Nejenom že musíte jíst zdravě, dbejte také na to, aby vaše strava byla vyvážená a pestrá – budete vitální a vaše libido prudce stoupne.

3.       Hlavně v klidu
Stres vášni a touze nikterak nepomáhá. Přepracovanost působí únavu, ale také depresi.