Dožíváme se čím dál vyššího věku

Díky tomu, že se naše zdravotnictví čím dál tím více zlepšuje, se i my začínáme dožívat vyššího věku. Podíl na tom má ale taky správná životospráva, pohyb a zdravá výživa. Naše tělo stárne pomalu, ale mysl začíná chátrat. Proto jsou některé starší generace pořád tak aktivní, ale pouze po fyzické stránce. Od toho se právě odvíjí to, že čím dál tím více začíná přibývat pacientů s Alzheimerem.
stará žena
Bohužel je stále tahle choroba neléčitelná, ale lékaři ji alespoň mohou nějakým způsobem zpomalit.
Pro některé je samozřejmostí, že se budou o své rodiče na jejich stará kolena starat ve zdraví i v nemoci, ale mnohdy si nejsou vůbec jisti, zda to zvládnou. Pokud patří mezi ty, co si myslí, že své rodiče jednou dají do domova důchodců, kde o ně bude postaráno, jste na omylu. Domovy důchodců se v poslední době plní tak rychle, že jen málokde seženete nějaké to volné místo. Pokud se zeptáte svých rodičů nebo prarodičů, zda by do domova důchodců vůbec šli, poví vám, že by byli raději, kdyby svůj život dožili doma. Není se také čemu divit.

Pokud se na dožívání podíváme z blízka, zjistíte, že vyššího věku se dožívají spíše ženy než muži. Důvodů, proč tomu vlastně tak je, existuje několik. Ženy jsou zdravější než muži, chodí častěji k lékařům, mají lepší životosprávu a jsou odolnější vůči některým nemocem.
stará žena
Jestliže byste si přáli dožít se jednou vyššího věku, neměl by to být problém, pokud budete dodržovat několik zásad. Geneticky to bohužel ovlivnit nelze, ale může vám pomoci jíst zdravě a nějakým způsobem se hýbat. Je také důležité zbavit se některých zlozvyků jako je kouření, pití alkoholu a zbytečného stresu. Je nutné, abyste měli dostatek vlákniny
a racionální stravu.

Pokud byste se chtěli dozvědět ještě více informací, zkuste navštívit .