Kvalitní frézy


Viděli jste, že existují různé nářadí, jako například tvarové frézy? Abych se přiznala, já jsem v tomhle směru úplně analfabet. Opravdu se nevyznám v tom, jaké nářadí se, k čemu hodí a co jsou to například tvarové frézy. Proto jsme se potom ptala svého přítele, na co stále kupuje nové a nové nářadí. On mi řekl, že to potřebuje nejenom do zaměstnání, ale také pro domácnost. Já chápu, že můj přítel je opravdu veliký kutil a baví ho pracovat anebo něco vyrábět, ale že by musel mít opravdu plnou garáž nářadí? Tohle se mi docela nezdálo a také nelíbilo, protože také to náhradní stojí velké peníze.

Typy fréz seženete všude.

A když mi přítel pořád dokola opakoval, že potřebuje také různé tvarové frézy, tak jsem mu řekla, že bych také v první řadě chtěla vědět, co to vůbec tvarová fréza je a na co se používá. A přítel mi řekl, že tvarové fréza je opravdu důležitá a že by to měl mít každý kutil v garáži anebo někde, kde má i ostatní nářadí. Je super, že k obrábění kovů sebou přináší také hodně úsilí, musí být také jistě všechno precizní. A k tomu právě pomáhají tvarové frézy. Právě díky tvarové fréze bude výsledek při obrábění kovů co nejpřesnější a také nejkvalitnější. Co je důležité, tak pro tuhle zkušenost a dobře odvedenou práci jsou nutné také mít kvalitní nástroje, jako například opravdu pevné a tvarové frézy.

Fréza je různá.

Fréza je například na kovový materiál a nabízí opravdu mnoho možností využití. Zpracovává opravdu precizně materiály a má na výběr opravdu hodně druhů, jako například tvarové frézy se stopkou anebo kotoučové či speciální frézy. Záleží opravdu už jenom na vás, co budete potřebovat a co vy si vyberete. A tvarové frézy jsou tady také od toho, aby vaše práce byla rychle ji a lépe hotová, fréza dokáže pracovat opravdu kvalitně a přesně tak, jak potřebujete. Stačí si jenom vybrat takovou frézu, která bude vyhovovat ve všech směrech.

Buďte bez obav s erekcí


Erekce je skvělá věc, ale může to s ní doslova zahoupat, protože se může stát, že bude sloužit tak, jak by měla. Erekce může být ovlivněna hlavně stresem, protože stres je nejhorší na psychiku. Když je psychika špatná, tak pak ani erekce nebude dokonalá. Aby erekce byla dokonalá a nebyly s ní problémy, tak to musíme začít řešit. Řešit bychom to měly následovně. Měly bychom to říct svému partnerovi, partnerce, kde je problém. Hodně dělá psychika, protože mi lidé jsme v každodenním shonu, stresu. Měly bychom se vyvarovat, když se půjdeme s partnerkou, partnerem milovat, tak abychom přestali myslet na to, co bylo v práci nebo kdekoliv jiné, protože tím pádem budete stále mít problém s erekcí.

Tabletky

Problém erekce nemusí být třeba jen tím stresem, třeba ani tolik stres nemáte, ale prostě to nakonec nepůjde, protože jsou jiné příčiny, které Vám v tom budou bránit. Pokud budete mít takové problémy a víte, že to není stres, tak otevře internet a podívejte se na stránky, které nabízí nějaké tabletky na podporu, zlepšení erekce.

Žena a muž

Výběr takových prášku je opravdu veliký, takže se vůbec nemusíte bát, že by se Váš problém s erekcí vůbec nevyřešil. Pak už je potřeba si lék zakoupit, a uvidíte, že Vaše erekce se nakonec změní, a budete náramně fungovat na úplnou jedničku. Vůbec se nestyďte, a jednoduše nalezněte řešení, které Vám pomůže k Vaší mnohem lepší erekci. Netrapte se, a vyzkoušejte několik možností, které Vám nabízím pro lepší erekci. Všechno spolu vzájemně proberte, a jakmile se rozhodnete, tak máte vyhráno, jenom nemít žádný stres, a buďte naprosto v klidu. Ve vztahu, a v posteli je vzájemná komunikace, poznání sám sebe a svého protějšku nejdůležitější, proto je potřeba na to neustále myslet. Společné souznění je krásná věc, proto je krásné v sobě najít vzájemné pochopení.

Jaké informace nebudou moci firmy shromažďovat o svých zaměstnancích

Od 25. Května 2018 začne platit v České republice soubor pravidel General Data Protection Regulation (GDPR). Jedná se o evropské nařízení, které zpřísní systém shromažďování citlivých osobních dat a zasáhne to pochopitelně jak osoby v zaměstnaneckém poměru, tak i jejich chlebodárce.
Každý podnikatel je navíc limitován zákoníkem práce, ten pamatuje na povolené shromažďování osobních údajů zaměstnance pouze po dobu trvání pracovního poměru, případně výběrového řízení, a to jen v takovém rozsahu, který odpovídá jeho pracovnímu zařazení (smlouvě).
papírový dokument

Jaké informace o zaměstnancích nesmí firma zpracovávat:

 • Členství v odborových organizacích.
 • Příslušnost k náboženským spolkům, církvím, druh náboženského vyznání.
 • Členství v některé politické straně nebo hnutí.
 • Rasový původ.
 • Sexuální orientaci.

Jaké informace může zaměstnavatel zpracovávat pouze tehdy, je-li to nezbytné pro provádění pracovní činnosti zaměstnance:

 • Rodinné poměry zaměstnance.
 • Majetkové poměry zaměstnance.
 • Těhotenství.
 • Trestněprávní bezúhonnost (evidence rejstříku trestů).

učetnictví a daně
Firmy, které zákonem stanovená pravidla poruší, mohou být pokutovány inspektory práce až do výše milionu korun, přitom řada firem zákon nedodržuje a osobní údaje o zaměstnancích využívá i bez jejich vědomí, a často pro různé účely, které vůbec nesouvisí s jejich pracovní činností, např. v reklamě, pro statistické účely atd. 
Podnikatelé by si také měli uvědomit, že pravidla GDPR budou platit pro všechny podnikatelské subjekty, třeba jen s jedním zaměstnancem. Pouze některé firmy s malým počtem zaměstnanců nebudou muset provádět záznamy o zpracování osobních dat, ale normy pro zpracování osobních údajů zaměstnanců se jich týkat budou.
upravení kravaty
Zaměstnavatel také nebude smět vyžadovat po zaměstnanci souhlas se zpracováním jeho osobních údajů, nejde totiž ze strany zaměstnance o svobodný krok, ten může mít pocit, že jestliže zaměstnavateli nevyhoví, může být ohroženo jeho přijetí na pracovní pozici.

Jak na vlastní e-shop

 
Zásadní rozhodnutí – sortiment, který budete prodávat. Než se pustíte do budování svého prvního vlastního internetového obchodu, je vhodné taktéž si udělat finanční plán. Je třeba počítat i s určitou peněžní rezervou. Je potřeba hrubým odhadem spočítat náklady v rámci počáteční investice pro realizaci e-shopu. Což zahrnuje nejen samotné zřízení internetového obchodu, ale nákup zboží, výdejní místo apod.
práce v kanceláři
Vytvoření e-shopu aneb jaké jsou možnosti
 

 1. Vytvoření vlastního e-shopu na míru odborníkem – jedná se o ne zrovna levnou záležitost, toto řešení je adekvátní spíše pro již zaběhlé internetové obchody.

 

 1. Odkoupení či pronajmutí si hotového e-shopu – je vhodné, jestliže pořídíte za výhodnou cenu či disponujete potřebným finančním obnosem, vhodné pro ty, kdo nechtějí investovat značné finanční náklady do vytvoření vlastního e-shopu.

 

 1. Open source – neboli volně šířitelný e-shop, ideální pro úplné začátečníky, zde si zaplatíte jen lokalizaci a nezbytné modifikace, jinak je vše zdarma. Jen je třeba počítat s tím, že to není v českém jazyce. Pro zdolání potenciálních problémů či nastavení konfigurace, platební brány, je výhodou, jestliže máte známého programátora.

 analýza na PC
 
Marketing pro váš obchod
 
Je zbytečné někoho najímat a platit, zejména, pokud je váš rozpočet omezený. Marketing si můžete zajistit sami. Podstatným krokem je správné nastavení optimalizace pro vyhledávače, aby tak váš obchod se dostal na přední místa při vyhledávání. Také je dobré zmapovat situaci u konkurence a snažit se nabídnout něco nového. Důležitá je komunikace se stávajícími i budoucími neboli potenciálními zákazníky. Rovněž grafika a provedení vašeho obchodu má vliv na vaši úspěšnost. Rovněž přehlednost, snadná registrace či nakupování je důležité.
 
Zákazník náš pán. Umožněte nabídku, v případě vyprodaného či u vás momentálně nedostupného produktu, jeho objednání. Osvědčené jsou i různé akce, slevy apod.
 
Jestliže si netroufáte či tápete v oblasti marketinu, lze se přihlásit a absolvovat školení, či někoho požádat, zda by vám poskytl potřebné rady.

Podnikatel, podnikání, podnik… ručení omezené

Zkusíme vám poradit s výběrem správné formy vaší nové obchodní společnosti. Tato volba je zásadní pro úspěch vašeho obchodního plánu. Založení společnosti bývá totiž dalším krokem hned po té, co získáme představu o tom, komu budeme nabízet naše služby či produkty a co za to budeme požadovat. Můžeme vybírat z poměrně široké škály druhů obchodních společností.
jiný podnikatel
Podnikání jako takové je soustavná činnost prováděná samostatně podnikatelem vlastním jménem, na vlastní nebezpečí a odpovědnost dle platných zákonů za účelem dosažení zisku.
Jako podnikatel tedy nemusíte nezbytně zakládat obchodní společnost a můžete podnikat klidně jako fyzická osoba s živnostenským oprávněním. Pokud však míříte výš, určitě vás budou spíše zajímat právě obchodní společnosti.
Z čeho tedy vybírat, když se vrátíme k hlavnímu tématu tohoto článku?
•    Společnost s ručením omezením
•    Akciová společnost
•    Komanditní společnost
•    Veřejná obchodní společnost
•    Evropská společnost
•    Evropské hospodářské zájmové sdružení
Podle toho, jak ručí společníci, rozlišujeme společnosti na:
•    osobní
Co se osobních obchodních společností týče, ručí buď všichni nebo někteří společníci za dluhy celým svým majetkem. Samozřejmě se pak společníci přímo podílejí na řízení společnosti. Takovou společností je například veřejná obchodní společnost.
•    kapitálové
Obecně můžeme říci, že v kapitálových obchodních společnostech neručí společník za dluhy vzniklé za trvání společnosti a pokud ano, tak je toto ručení velmi omezeno. Příkladem takových společností je společnost s ručením omezeným a také akciová společnost.
 businessmeni v černém
•    smíšené
Smíšeným typem společnosti je pak komanditní společnost, kde jeden nebo i více společníků ručí za dluhy celým svým majetkem a jeden nebo i více společníku pak ručí za dluhy společnosti jen do výše svého nesplaceného vkladu. Tedy v případě tohoto typu se kombinují prvky jak osobního ručení některých společníků, tak i ručení některých společníků jen do výše svého nesplaceného podílu v základním kapitálu. Pokud je tento vklad splacen, tento společník pak neručí vůbec.

Než začnete podnikat

Možná máte skvělý nápad. Možná je i geniální. Máte ale představu, jak jej tedy budete realizovat? Máte tušení, kterou formu podnikání zvolit, která pro vás bude nejvhodnější? Pokud ne, sedněte k počítači, papíru, kalkulačce a prostě k čemu vás napadne a začněte vytvářet podnikatelský plán. Musíte si nejprve dobře rozmyslet na základě vašeho plánu, zda budete podnikatel fyzická osoba či budete osobou právnickou a pokud ano, musíte si také vybrat správný typ obchodní společnosti. Tedy nemusíte, ale pokud chcete podnikat dobře, měli byste.
prázdný papír
Položte si otázky tohoto typu:
Budete se podnikáním živit? Má to být pouhý příjem navíc, kterým si budete pouze přivydělávat? Která forma pro vás bude nejvhodnější? Jak správně postupovat při zřizování živnosti? S kým se poradit nebo kde hledat informace, abyste se vyhnuli zbytečným chybám?

Na jaké důležité kroky ještě před zahájením podnikání tedy nesmíte zapomenout?

 
Plán
Jak už bylo řečeno, je potřeba s prvním nápadem promyslet důležité věci. Určitě budete přesvědčeni, že váš projekt/nápad/idea je jedinečnou myšlenkou. A i když to může být pravda, tak nestačí jenom dobrý nápad. Podnikání je vždy riziko. Pokud všechno předem dobře nenaplánujete, můžete si naběhnout do velkých a hlavně zbytečných komplikací. Jak už bylo řečeno, připravte si opravdu podrobný podnikatelský plán.
Činnost
Uvědomte si, že sic je běžně preferována výdělečná činnost na základě živnostenského zákona, ale není to jediná možnost soukromé výdělečné činnosti. Například umělecké živnosti lze provozovat podle autorského práva, zemědělské činnosti zase podle zákona o zemědělství a samozřejmě existuje i velká řada možností vymezených obchodním či občanským právem. Z povahy některých činností nepotřebujete prakticky žádné povolení a pro některé ale (a na to obzvlášť pozor), potřebujte povolení zvláštní, například od České národní banky či Ministerstva zdravotnictví. Samozřejmě právě závisí na podnikatelském záměru, a proto si opravdu nejprve všechno dobře promyslete.
dva lidé u pc
Rozsah podnikání
Je dobré se hned z kraje také zamyslet nad tím, jak rozsáhle vaše podnikání bude. Dá se jistě předem poměrně dobře odhadnout, pokud máte jasno v uvedených bodech výše, jak náročné a rozšířené bude vaše podnikání a podle toho můžete zvolit, zda se stanete osobou samostatně výdělečně činnou (OSVČ) nebo zda budete podnikat prostřednictvím společnosti s ručením omezeným, družstva či jiného sdružení. Možností je hodně, proto opět dobře rozvažujte.

Podnikání bez živnosti?

Než vůbec začnete podnikat nebo zahájíte samostatnou činnost, určitě musíme zvážit, zda se činnost, kterou budeme provozovat , vůbec potřebujeme živnostenské oprávnění. Například takový hudebník, autor článků do novin, daňoví poradce či znalec oprávnění ani nepotřebuje. Ostatní pak samozřejmě ano. To vše se samozřejmě dá dohledat.
Jak už tedy bylo uvedeno, existují živnosti, pro které živnostenské oprávnění není potřeba, ale samozřejmě, pokud danou činnost provozujeme, musíme se podle toho chovat a v podstatě se chovat stejně, jako osoba samostatně výdělečně činná.
potřeby spisovatele
Pokud nám tedy začínají chodit příjmy ze samostatné činnosti, musíme provést úkony, stejně jako kdybychom měli živnost, ke které musíme mít živnostenské oprávnění. Tedy nahlásit se na živnostenském úřadě a tam provést veškeré registrace, jako u klasického začátku podnikání.
Samozřejmostí je, že následně začneme uchovávat všechny výdajové doklady a faktury, abychom zjistili také to, zda máme začít platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění.
soudní kladivo
Pro jaké živnosti tedy nepotřebujeme oprávnění?
•    zemědělská výroba
•    lesní hospodářství
•    vodní hospodářství
•    činnost autorů
•    nezávislá povolání (spisovatel, herec, hudebník)
•    činnosti podle zvláštních předpisů, ke kterým je třeba státní zkoušku:
•    daňoví poradci
•    advokáti
•    soudní exekutoři
•    makléři
•    správci konkursní podstaty
•    znalci
•    tlumočníci
•    psychoterapeuti
•    přírodní léčitelé
 
 
Je potřeba vždy zvážit, jak budeme naše podnikání provozovat, protože se může stát, že může být výhodnější mít živnost třeba i volnou a uplatňovat si výdajové paušály, než být bez živnosti úplně.
 paul david hewson
I když nebudeme mít živnostenské oprávnění, ale budeme i přesto mít příjmy, právě z výše uvedených činností, musíme se jako osoba samostatně výdělečně činná chovat, tedy pro úřady ji budeme a musíme tedy opravdu nahlásit na zdravotní pojišťovnu a na správu sociálního zabezpečení nahlásit naše aktivity a opravdu správně platit zálohy.


 

STRATEGICKÁ ANALÝZA

SWOT Analýza
SWOT analýza je metoda, která nám určuje slabé stránky a silné stránky, příležitosti a hrozby dané firmy. Slouží k posouzení a vyhodnocení daného problémů, a jeho následné eliminaci. Zkoumá nám strategii, vnější i vnitřní prostředí organizace, následné příležitosti i hrozby. SWOT analýza je součást marketingového tahu. Díky SWOT analýze může předejít firma špatným strategickým tahům. Analýza taktéž může sloužit pro lepší a koordinovanější rozvoj společnosti, což je zvláště v dnešní turbulentní době vitální.
rozpočet a kalkulačka 
Historie
Původcem této metod je Albert Humfrey z Kalifornské Stanfordské univerzity. Jeho výzkumný team přišel na tuto metodu, kde používali data z 50 podniků. Od té doby se tato metoda stala nedílnou součástí ve většině podniku, aby firma šlapala jako hodinky a také pro oddělení v reklamních agenturách atd.
SWOT analýzu dělíme do dvou skupin mezi vnitřní prostředí a vnější prostředí. Do vnitřního prostředí patří silné a slabé stránky podniku, naopak do vnějšího prostředí podniku patří příležitosti a hrozby.
Zkratky SWOT
S
Strenght– ve SWOT analýze písmeno S určuje silné stránky podniku. Silnou stránku bychom mohli i dokonce můžeme vnímat také zaměstnance a jejich rozsáhlé zkušenosti v daném oboru nebo získané praxí. Dále do silných stránek můžeme počítat vybavení, dobré zázemí firmy a její lokalita, vedoucí pracovníky, dobré jméno firmy (goodwill), dodavatelé, odběratelé, flexibilita, schopnost udržení se na pracovním trhu, kvalita, jednání se zákazníky na vysoké úrovni.
W
 Weakness určuje slabé stránky. Opačné efekty silných stránek, nedostatek zkušeností, špatná lokalita, nekvalita, prodleva v dodání, špatnépostupy, nedostatek zaměstnanců, špatná komunikace se zákazníkem apod.
O
Oportunity – Příležitosti znamená ve SWOT analýze- co může daná firma pro sebe získat např. finanční příspěvek, nové kontakty pro firmu tzn. nový zákazníci, odběratelé, možnost expandovat do světa, získávání benefitů, nový příležitosti, ceny, certifikáty, moderní technologie (stroje, počítače apod.)
setkání u analýzy
T
Threat – Hrozbou může firma vnímat např. nárůst konkurence, živelné pohromy, bankrot, ztrátu dobrého jména firmy, pomluvy, ztrátu kvalifikovaných zaměstnanců, odchod zaměstnanců nebo zákazníků ke konkurenci apod.

Pouze na předpis

Viagra = kvalitní sexuální požitek. Viagra je lék na erekci. Tak že všichni už víme, k čemu slouží. Pravá viagra, která má modrou barvu a většinou kosočtvercový tvar seženete pouze jen na lékařský předpis. Ale taky víme, že jí můžeme koupit i na dalších různých e-shopech, ale tady bychom měli zbystřit. Jelikož se nejedná o pravou viagru, ale o nějakou napodobeninu, která má sice stejný účinek, ale přeci jenom je důvěryhodnější, když vám takový lék předepíše přímo doktor, který přesně zná vaši diagnózu, a tak ví bezpečně že vám užívání viagry nijak neuškodí.

viagra

Ale vás jistě určitě bude taky zajímat cena za viagru na předpis Erectmax. Ano jak už si myslíte, je to celkem finančně nákladný lék. Pohybuje se okolo 400 korun za jednu tabletku, ale většinou se prodávají dvě v balení. Taky můžete narazit i na jiné ceny jako je třeba 100 korun nebo možná i míň, v tom případě se určitě nejedná o viagru, a hlavně ne tu na předpis. Věděli jste, že viagra není používána jen při pohlavním styku, ale taky se využívá při léčbě kardiovaskulárního onemocnění. Pro mě je to taky úplná novinka, že by takový lék byl ještě prospěšný na něco jiného. Anebo taky při léčbě krevního tlaku.

viagra

To jsou mi novinky. Ale co, člověk se pořád učí a postupně se dozvídá spousty informací o věcech co vůbec netušil. Pokud dostanete viagru na předpis, tak máte zjevně nějaký problém. Proto byste si viagru určitě neměli jen tak kupovat na vlastní pěst. Jelikož i jako ostatní léky, může mít i viagra nějaké nežádoucí účinky, tak že buďte opatrní. Viagra se používá asi cca hodinu před sexuální aktivitou, A doporučené dávkování je jen jedna denně. Tak že byste neměli nikdy překračovat dávkování, aby nenastal nějaký malér. Tak pokud máte viagru na předpis, tak hurá do lékárny, kde dostanete přesně to, co potřebujete. A máte hlavně jistotu.

Proč si vybrat pro přepravu potravin IBC kontejner


IBC kontejner je speciální plastový přepravní box, který je již řadu let špičkou na trhu v odvětví logistiky, která řeší přepravu potravin a potravinářských výrobků i na dlouhé vzdálenosti.

Potravinářské standardy – přeprava zboží napříč světem vyžaduje plnění určitých standardů a mezi nimi jsou nejvyšší kladené požadavky pro skladování a transport potravin a potravinových surovin. Přepravní kontejnery musí být zcela zdravotně nezávadné, s možností efektivního čištění a desinfekce. Pro tyto účely slouží speciální plastické hmoty, využívané v potravinářském a farmaceutickém průmyslu a ve všech odvětvích praktické medicíny. Je vám jistě známo, že takové plasty nesmí v žádném případě kontaminovat zásilku pachy a uvolňovanými chemickými (toxickými) složkami, jako jsou např. ftaláty.

lodní doprava

Tekutiny – přeprava potravinářského sortimentu se váže nejen na pevné skupenství v pevném či sypkém stavu, ale také na tekutiny různé hustoty a viskozity. Patří sem například ovocné a zeleninové šťávy, protlaky, pasírované plody (rajčata) apod. Pro přepravu tekutých a polotekutých sloek potravin jsou optimální právě IBC kontejnery.

Chlazené zboží – značnou výhodou IBC kontejnerů je i možnost přepravovat zboží v chlazeném či mraženém stavu. Není žádný problém nakládat mražená ovocná pyré, zmrzliny a podobné výrobky do kontejnerů, které jsou umístěny ve velkokapacitních v mrazicích a chladicích boxech.

přeprava potravin

Skladovatelnost a stohovatelnostIBC kontejner je skládací, takže v nevyužitém stavu šetří skladovací prostor a zabírá mnohemm méně místa, než kdyby byl v původním tvaru čtyřbokého hranolu. Všechny IBC kontejnery jsou konstruované tak, abyje bylo možno vyskládat na sebe do výšky několika pater, a tím se zcela vyplnil přepravní prostor. A právě tato efektivita z hlediska logistiky z nich činí špičkové výrobky na trhu v tomto odvětví.