Silvestrovská zábava

Blíží se konec roku – Vánoce, novoroční předsevzetí a především bujaré oslavy Silvestra. Zatímco Vánoce jsou svátky klidu, na Silvestra se chceme veselit a užít si co nejvíce zábavy, vždyť vítáme další nový rok.
 
Jakým způsobem a kde nejčastěji slavíme Silvestra?
·         sami s partnerem a rodinou
·         u přátel doma nebo pozveme přátele k nám domů
·         na silvestrovské taneční zábavě
·         s partou na chalupě nebo na horách
 
Nejoblíbenější variantou, která vyhrává u tří pětin lidí, jsou Silvestry strávené doma u televize s nejbližšími přáteli. Známou každoroční masovou záležitostí jsou novoroční přípitky z hlavního města Prahy, kde velká silvestrovská revue začíná už odpoledne programem pro děti. A co teprve oslavy v zahraničí, se kterými můžeme jen těžko soupeřit.

Neopakovatelnou atmosféru zažívají obyvatelé New Yorku, Rio de Janera nebo Sydney, kde se úžasné show zúčastňují milióny lidí.
 
Zábava na povel?
Mnoho lidí naopak Silvestra rádo nemá. Nakonec je to u nás všední den jako každý jiný, spousta z nás musí ještě ráno do zaměstnání. Tito lidé apelují na to, že davové akce, kdy se podle kalendáře bavit mají, prostě nemají rádi. Něco na tom určitě bude, jenže většinou, když se do silvestrovské zábavy zapojíme, nálada se dostaví sama.
 
Ohňostroje a dělbuchy
Nejlepší je pojmout Silvestra jako každou jinou zábavu spolu s příležitostí setkat se s dobrými přáteli a pobavit se. Nemusíme se opít tak, abychom druhý den strávili s pěknou kocovinou, nemusíme ani vystřílet haldy zábavné pyrotechniky. Se světlicemi, raketami, dělbuchy a petardami je třeba umět zacházet tak, abychom nepoškodili svoje zdraví ani zdraví ostatních.

Slavíte-li v paneláku, nezapomínejte na to, že v něm bydlí také kojenci a hodně malé děti i staří a nemocní lidé, pro které jsou tyto oslavy často noční můrou. Myslete také na svoje psí a kočičí miláčky, kteří mají sluch mnohem citlivější než my.