Udělat to co nejútulnější

Každý z nás se snaží, aby jeho domov byl co nejútulnější. Aby byl komfortně vybaven. Aby splňoval požadavky ohledně designu i praktických požadavků. Všichni toužíme po tom, aby náš dům byl náš hrad. Všichni chceme, abychom se v našich bytech co nejlépe cítili, aby se nám v nich co nejlépe žilo.

Ale copak trávíme většinu času jen doma? Trávíme přece mnoho času také v zaměstnání, naše děti pak ve škole.Určitě by nám tedy nemělo být lhostejné, jak to tam vypadá. Kultura bydlení se přece netýká jen našich domácností.
 

Nejen domácí prostor

Jsou zaměstnavatelé, kteří se snaží, aby pracovní prostředí bylo útulné a příjemné. Protože atmosféra na pracovišti se samozřejmě odrazí také na pracovním výsledku. Někteří zaměstnavatelé tak činí nikoli z ohledů na zaměstnance, ale spíše z ohledu na své klienty. Jsou ovšem zaměstnavatelé, které se pracovnímu prostředí nevěnují a je velmi obtížné donutit je pořídit i nové židle, když ty staré se rozpadávají. Ovšem rozhodně se nenechte odradit. Připravte si argumenty, proč by to mělo vypadat v práci co nejlépe.

Nejinak je to třeba také ve škole či ve školce. I Vaše děti by měly být obklopeny příjemným prostředím. Některé děti docházejí do krásných moderních škol a školek. Ovšem ne všechny mají to štěstí. To ovšem neznamená, že děti musí vyrůstat ve starém neútulném prostředí. Můžete se domluvit s ostatními rodiči a pro zázemí svých dětí ve staré a nevyhovující škole něco udělat.

A co třeba veřejný prostor? Veřejná prostranství přece nemusí být doménou jen zahradních architektů, ale třeba také Vaší. Vadí Vám nedostatek zeleně? Co třeba zorganizovat brigádu? Dříve to bývalo běžné, že lidé pracovali na kultivaci svého prostředí, tak proč by to teď nebylo možné? Jde hodně o to, abychom si všichni sáhli do svědomí a začali něco dělat pro náš společný prostor. Dost možná to svým dětem dlužíme.