Do zahraničí za pár korun

Samozřejmě, když už někde jedeme, tak je to buď autem nebo letadlem, jinak to je příliš drahé. Pokud jedeme do zahraničí, nikde jinde, než v hotelu to nejde, protože nic jiného neexistuje. A dobrá dovolená se považuje podle procent moře, které zabírá fotografie. Čím víc moře tím líp, i kdyby to bylo na nejošklivější pláži v Bulharsku.
město Hamburk 

Cestování, nejlepší lék

Pokud přemýšlíme JAK jet, určitě nás v první řadě napadne letadlem nebo autem. Obě tyto možnosti můžete klidně vynechat, i když letenky jsou dnes pomalu levnější než nějaké auto, pokud tedy cestujete sami. Například existuje spousta autobusových společností, se kterými se ve správný čas dostanete například z Prahy do Paříže za pouhých 600 korun. Nebo například vlaky jsou do některých destinací zvýhodněny a můžete tak sehnat klidně lístek až do Milána za zlomek ceny. Pokud se tedy neustále zaměřujete pouze na letenky, zkuste se podívat i jinde, pokud vám pár hodin na zadku nevadí.
španělská Barcelona 

Místo k pobytu

Nastává otázka KDE, protože hotely přeci v takových destinacích mimo Slovensko stojí majlant! Jak si to kdo může dovolit? Tak máte hned několik možností, buď si najít pořádnou slevu v hotelu (klidně je možná sleva z 18 tisíc až na 6 tisíc za dvě osoby na 4 noci) nebo vyzkoušejte něco z dílny sdílené ekonomiky, existuje spousta platforem, kde místní lidé nabízejí své domovy, pokoje nebo třeba postele v pokojích k pronajmutí – takové vyjdou úplně nejlépe a pokud vám tedy nevadí malá společnost, tak je to pro vás naprosto ideální.
noční Praha 

Památky, parky a občerstvení

Pokud se bojíte, že je všude draho, tak určitě nezapomeňte, že lidé v 21. století běžně užívají internet, a tak je možné najít spoustu tipů na krásná místa, která jsou zadarmo a zažijete tam možná i lepší chvíle než u nějaké přeplněné atrakce. A co se týče jídla? Dnes, pokud se nestravujete každý den v restauracích, seženete vše i levněji, stačí se pouze dívat.

Za krásami do Říma

Víte, kde se dá odpočívat na Španělských schodech? Pokud hádáte, že asi logicky ve Španělsku, tak jste na omylu. Španělské schody najdete v Římě. Byly postaveny jako důstojná cesta k nedalekému kostelu, který dostal jméno Trinitá dei Monti. Jenže zanedlouho začaly schody sloužit spíše jako místo setkávání umělců a bohémů. V Římě zkrátka najdete všechno.
katedrála ve Vatikánu
§  Rozhodně stojí za shlédnutí velkolepé Koloseum.
Pokud jste ho viděli jen v cestopisných filmech, tak budete překvapeni jeho velikostí. V televizi se totiž zdá mnohem menší. Vždyť se do něho muselo vejít padesát tisíc návštěvníků. Přímo uprostřed samotného Říma můžete obdivovat další stát, kterým je Vatikán.
§  Můžete tu navštívit chrám svatého Petra, ve kterém budete obdivovat poklady, a hlavně Sixtinskou kapli.
S církví souvisí ještě jedna římská stavba. Tou je Andělský hrad. Stojí na nábřeží řeky Tiber a sloužila jako mauzoleum, pevnost a vězení. Jak to souvisí s církví? Právě sem se utíkali schovat papeži v době, kdy se cítili v ohrožení.
malovaný strop

Gucci nebo Prada?

Pokud byste si chtěli přivézt z dovolené nějaký ten originální kousek oděvu, pak máte několik možností. Záleží na tom, jak jste na tom po finanční stránce.
o   Můžete si vybrat v buticích takových značek, jakými jsou Gucci nebo Prada.
o   Ale třeba budete mít štěstí při návštěvě některého z četných second handů.
most ve Vatikánu
·        Třeba tu nějaká znuděná celebrita odložila nějaký ten super kousek.
Jestliže na svých toulkách po Římě zamíříte na pěší zónu Via del Governo Vecchio, budete mile překvapeni výběrem čerstvých potravin všeho druhu. Až budete unaveni, najděte si nějakou milou kavárnu, kterých je tu dostatek. Stojí také za to navštívit pizzerii a ochutnat tu pravou italskou pizzu. Vyhlášená je i italská zmrzlina. V Římě prostě neuděláte chybu, ať vejdete kamkoliv. V restauracích tu mají jednu zvláštnost. Stává se, že si připíší k účtu rovnou spropitné.

Co takhle dát si Kypr?

Ostrov Kypr si zamilují i ti nejnáročnější. Jde o perlu Středozemního moře, pevninu lemují krásné písečné pláže. Má plochu skoro 10 000 km2 a vyžití zde najdou jak sportovci, tak lidé holdující pasivnímu odpočinku. Skvělou dovolenou zde najdou i rodiny s dětmi, pro které je všude velmi vstřícné zázemí. Nejčastějšími letovisky, které naši rekreanti vyhledávají, je Limassol nebo Protaras.
ošklivá loďka
Těm, kterým učaroval odpočinek u blankytného moře na zlatavém písku pláží, se splní jejich sen. Není třeba ale pouze lenošit. Můžeme také navštívit mnoho dalších zajímavých míst. Například starobylou Larnaku, horu Olymp, klášter Kykkos a mnoho dalších míst, které nám učarují. Všechny zážitky pak podtrhne lahodná středomořská kuchyně a přívětivé přijetí místních lidí. Kypr je rozdělen na dvě části. V jižní části ostrova žijí řečtí Kypřané, na severní části Kypřané turečtí. Zájezdy z našich zemí jsou většinou směrovány na jižní část ostrova.

Na co nezapomenout?
– při vybírání dovolené volíme renomované cestovní kanceláře, které nám zaručí, že služby jsou opravdu garantované. Není většího zklamání, když místo nádherného hotelu z katalogu náhle stojíme před polorozpadlou budovou, která je nám jako náš hotel presentována.

– dbáme na to, aby zájezd nabízel přítomnost delegáta, na kterého se můžeme obracet v případě potřeby a který je schopen zařídit mnohé z našich problémů.

– při výběru zájezdu pro malé děti dbáme na zajištěnou stravu vícekrát denně, na krátkou vzdálenost hotelu od pláže a na pozvolný vstup do moře. Vhodné je si vybrat hotel, který provozuje i pláž se slunečníky, které mají klienti hotelu zdarma k použití.

– příjemným bonusem je výběr hotelového pokoje s klimatizací

– zájezd by měl být pojištěný, abychom v případě problémů nepřišli o své peníze

-do kufru si zabalíme dostatečné množství ochranných opalovacích prostředků, které máme vyzkoušené. Vyvarujeme se tak nepříjemným nehodám s alergiemi na neznámé kosmetické přípravky.
mušlička z moře
– vždy dbáme na kvalitní zdravotní pojištění po čas pobytu v cizí zemi. Pojištění sjednáváme před odjezdem a řídíme se pokyny, které jsou k pojištění dány. Ušetříme si tak mnohé výdaje, které nemusí zrovna pohladit naší kapsu.

Perla Malajsie: Kuala Lumpur

Hlavní město Malajsie, metropole v jihovýchodní Asii, které odolá jenom málokdo. Ačkoli se pro dovolení v této oblasti všeobecně preferují spíš pláže a přilehlé ostrovy a ostrůvky, celkem zbytečně a neoprávněně se turisté vyhýbají tomuto nádhernému multikulturnímu městu, kde strávit několik dní je jako navštívit jiný vesmír.

Základní fakta o Kuala Lumpur

  • Rozkládá se na ploše dvou set čtyřicet kilometrů čtverečních
  • Žije de jeden a půl milionu obyvatel
  • Město bylo založeno roku 1850
  • Obyvatelstvo je zde nejčastěji čínského, malajského a indického původu, ale žijí zde i Arabové a Filipínci
  • Kuala Lumpur je multikulturní město, mísí se zde památky několika náboženství, ale také kultur – například některé chrámy nesou znaky taoismu, buddhismu i konfucianismu najednou
  • Mluví se zde malajsky, anglicky, kantonsky, mandarínsky i tamilsky

Proč se rozhodnout pro dovolenou zrovna v tomto velkoměstě? Sepsali jsme do tohoto článku hned pár důvodů, proč byste toto město měli navštívit a prohlédnout si je na vlastní oči. Doopravdy je na co se dívat, co navštěvovat a nad čím se podivovat.

1.       Petronas Twin towers
Dominanta města, mrakodrap se dvěma věžemi, propojený mostem. Výhled z těchto věží je na celé město. Věže byly dostavěny v roce 1998 a v té době se jednalo o nejvyšší budovu na světě, jelikož měřila čtyři sta padesát dva metrů.
Věže mají osmdesát osm pater a slouží jako kanceláře pro firmy. Sídlí zde například zástupci firem jako IMB, Boeing nebo Microsoft. 

2.       Vápencové jeskyně Batu
Jedná se o soustavu jeskyní, u jejichž vchodu sídlí obrovská socha boha války a vítězství Murugana – která je oproti jeskyním velice nová. Postavilo ji sem město před méně než deseti lety. Při prvním prohlédnutí se zdá, že je socha zlatá, ovšem sucha je z betonu a zlatý je pouze její nátěr. Samotné jeskyně se skrývají hluboko pod zemí, takže abyste se k nim dostali, musíte nejdřív sejít téměř tři sta schodů dolů a poté totéž vylézt nahoru…

Nekrásnější místa ke koupání na světě

Není nic lepšího, než se prodírat při dovolené nějakým místem, kde se zdá, že lidská noha ještě nevkročila, o to je to lepší, když si v tom místě můžete dopřát smočit své unavené tělo v nějaké exotické lázni, jezírku nebo třeba řece. Že nevíte, kam se za takovýmto úkazem vypravit? Dáme vám níže několik tipů, které rozhodně stojí a návštěvu.

–          Oceánský příkop to Sua, Samoa
Jedná se o přírodní koupaliště, které se rozkládá na ostrově vulkanického původu s názvem Samoa. Celý tento ostrov je považován za jedno z nejkrásnějších míst na světě. Můžete zde vstoupit do tyrkysové vody zcela sami a klidně si tu zaplavat a užít si romantiky, kterou toto místo nabízí.

–          Celeste, Kostarika
Tato řeka se nachází v národním parku Torino Volcano. Pokud půjdete po proudu, dorazíte na místo překrásného vodopádu uprostřed krásné neporušené přírody, kde budete jistě úplně sami. Vodopád a mělké jezírko nabízejí skvělé prostředí pro plavání.

–          Ik-Kil, Mexiko
O dechberoucí jámě Ik-Kil jste jistě slyšeli. Pokud se vypravíte do mayského města Chichén Itzá, určitě narazíte na tuto jámu, která nabízí koupání v exotickém místě pod širým nebem. Podle mýtů sloužilo tohle místo k mayským obřadům a rituálům.

–          Rokle Emma, Austrálie
V této rokli se nachází pětašedesátimetrový vodopád, a pod ním okouzlující místečko, které přímo svádí k tomu, abyste se v něm smočili.

–          Jezero medůz, Palau
Ostrov Palau je pokrytý lesem, v jehož hloubkách naleznete jezero, které je plné desetitisíc medúz, které vás nepožahají. Určitě si užijete plavání, jako nikdy předtím.

–          Královnina koupel, Kauai
Pokud se ocitnete na dovolené na Havaji, neměli byste zapomenout navštívit Královninu koupel. Na pláži se nachází jezírko plné slané vody s unikátním výhledem na otevřené moře.

–          Hamilton Pool, Austin, Texas, Spojené státy americké
Stalo se to před tisíci lety, kdy velký exploze a práce litosférických desek utvořily podvodní řeky pod klenbami pevniny. Bazéne, který se tak vytvořil, rozhodně stojí za návštěvu.

Seznam neuvěřitelných míst, která musíte vidět

Stává se vám někdy, že vidíte fotografii a říkáte si, že tohle místo přece nemůže existovat, že je fotografie upravená v digitálním programu nebo je to šikovná práce s objektivem? Máme pro vás seznam několika míst, která určitě stojí za to v rámci vaší dovolené navštívit, protože se sktuečnějedná o nejkrásnější úkazy přírody, kterým se jenom těžko věří, že skutečně existují.

–          Salar De Uyuni, Bolívie
Pokud se chystáte na dovolenou do Jižní Ameriky, nezapomeňte navštívit největší solnou pláň na světě. V období dešťů se totiž mění na doslova zrcadlenou plochu, která perfektně odráží nebesa, a to tak dokonale, že nepoznáte, kde je obzor.

–          Pohoří Tianzi, Čína
Pakliže se rozhodnete strávit dovolenou v Číně, neomezujte se jenom na Peking nebo Šanghaj, a navštivte pohoří Tianzi. Nacházejí se tam špičaté vysoké skály obrostlé zelení a stromy, které vstupují z mlhy. Jsou tak vysoké a působí neuvěřitelně mimozemsky, že byly použity i při natáčení filmu Avatar.

–          Fjordy, Finsko
Zde se nacházejí stromy obalené velkou vrstvou sněhu a ledu, takže není poznat, že jde o stromy. Vypadá to, jako by šlo o zamrzlé postavy vytesané z ledu. Říká se jim „Strážci“.

–          Skaftafell, Island
Pokud si jedete odpočinout na Island, nevynechejte jeskyně, které jsou utvořené z ledu. Jsou to dočasné ledovce, které postupně rozmrzá a zase zamrzá, což vytváří nádherné obrazce a díry v ledové ploše.

–          Antelope, Arizona, Spojené Státy americké
Pokud e vydáte do Arizony, určitě neminete největší turistické lákadlo, kaňon Antelope. Tekoucí voda za tisíce let vytvořila ve vápencových skalách jedny z nejkrásnějších obrazců, jaké si dokážete představit.

–          Bigarský vodopád, Rumunsko
Pokud vás zajímá, jaký je nejkrásnější vodopád v Evropě, je to tento. Má osm metrů na výšku, čtyři metry na šířku a příroda okolo něj je zkrátka nepopsatelná.

–          Ostrov Vadhoo, Maledivy
Vypravte se na maledivské pláže v noci. Kromě nádherné oblohy poseté miliardami hvězd naleznete i světlo na pláži. Pláž a moře se budou třpytit jasnou modrou barvou, kterou tvoří phytoplankton.

Místa, jež se v noci mění na zázraky

Noc, když je jasná, může být i kouzelná. Na světě doopravdy existují míst, a která mají své největší kouzlo v noci. Některá z nich přináší víc potěšení než sluneční světlo. Myslíte si, že to není pravda? Vyvrátíme vám to v následujícím článku. Pokud se do těchto míst vydáte na dovolenou, nezapomeňte navštívit tato místa po setmění – určitě svého rozhodnutí nebudete litovat a bude e jednat o nejkrásnější zážitky z vaší dovolené.

1.       Nová Anglie, Spojené státy americké
Pokud zavítáte do USA, například do New Yorku, nezůstávejte jenom tam. Vydejte se na sever do státu Nová Anglie, která sousedí s Kanadou. Naleznete zde neporušené lesy, ve kterých se vyskytují doslova zázraky. Rostou zde totiž houby, které ve tmě zeleně světélkují.

Panellus stipticus, to je název fosforeskující houby, která patří mezi živočichy se schopností bioluminiscence. Stále ještě nevíme, proč mají houby nebo živočichové tuto vlastnost, nejspíš souvisí s rozmnožováním či sháněním potravy. Avšak víme, že bioluminiscenci způsobuje oxidace luciferinu.

2.       Waitomo, Nový Zéland
Pokud náhodou zamíříte na dovolenou na Nový Zéland, určitě byste ze svých prohlídek ostrovů neměli vynechat jeskyně ve Waitomu. Pokud se tam dostanete za úplné tmy, uvidíte, jak se jeskyně rozzáří nádherným zelenožlutým světlem. Mohou za to světélkující červi archnovampa luminosa, kteří žijí pouze zde. Svým světlem k sobě dokáží přilákat nejenom partnery, ale také potravu.

3.       Ostrov Capri, Itálie
Pokud se vaše dovolená odehrává na ostrově Capri, rozhodně byste neměli vynechat ze svých návštěv modré jeskyně Grotta Azzurra. Skrz vodní proudy sem protéká mořská voda plná vápence, což celou jeskyni iluminuje nádherným modrým světlem.

4.       Great Smoky Monuntains,  Tennessee, Spojené státy americké
Zamíříte-li do Tennessee v USA, jistě byste neměli zapomenout na prohlídku tamního lesa. Pokud se zde dostanete v jarních měsících, po setmění se vám naskytne jedinečná příležitost vidět neuvěřitelný výjev. Jednou za rok se zde celý les po setmění rozráží ostrou žlutou barvou světlušek, hledajících partnera.

Zažijte nezapomenutelný zážitek v Lednici

Jedete na Moravu a hledáte ubytování, ve kterém se budete cítit jako doma? Pokud ano, pak vsaďte na hotel Galant https://lednice.galant.cz/, jehož prostřednictvím zažijete nezapomenutelný pobyt přímo v srdci Lednicko – Valtického areálu. Odnesete si krásné vzpomínky a zažijete to, co ještě nikdy předtím.

sklenice s vínem

Co vám hotel nabízí? Krásné pokoje! Ale to není vše. V hotelu naleznete také privátní wellness, jehož prostřednictvím zapomenete na starosti všedních dnů a ponoříte se do světa moderních vířivek, finské sauny, infrasauny, do světa masáží a dalších procedur. Chcete si odpočinout a načerpat novou energii? Pak rozhodně nezapomeňte wellness navštívit.
moravská vinice

Chcete pro svou firemní nebo rodinnou událost zajistit dokonalé místo? Pak jste tu správně! Hotel nabízí možnost zajištění kongresů, konferencí a dalších významných akcí. To vše v krásném prostředí české památky UNESCO! Okolí hotelu navodí nezapomenutelnou atmosféru, která dodá vaší akci punc luxusu.

Plánujete pobyt s rodinou a chcete si už předem zjistit všechny možnosti, kam se vydat na výlet? Pak rozhodně nesmíte opomenout nejen zámek Lednice, ale také Janův hrad, Minaret, Apollonův chrám, Obelisk, Kolonádu na Rajstně nebo Rendez – vous. A mnohem více! Lednicko – Valtický areál totiž nabízí nespočet dalších nádherných míst a památek. Nezapomeňte také využít nabídky plavby na loďkách, projížďky na koních nebo koupání v Mlýnském rybníce.

Chystáte váš velký den a chcete ho prožít na jedinečném místě? Pak využijte nabídky našeho hotelu a rezervujte si zde termín svatby. Nabízíme vám krásné prostory, dokonalé jídlo a dokonce i apartmá pro novomanžele. Využijte naší nabídky. Zajistíme vám pronájem sálu, svatební koordinátorku, výzdobu a kompletní svatební hostinu. Přestaňte snít a splňte si své sny!

Zaujala vás naše nabídka? Pokud ano, neváhejte a obraťte se na nás! Rádi vám zodpovíme všechny vaše otázky. Budeme se těšit na vaši poptávku!