Za krásami do Říma

Víte, kde se dá odpočívat na Španělských schodech? Pokud hádáte, že asi logicky ve Španělsku, tak jste na omylu. Španělské schody najdete v Římě. Byly postaveny jako důstojná cesta k nedalekému kostelu, který dostal jméno Trinitá dei Monti. Jenže zanedlouho začaly schody sloužit spíše jako místo setkávání umělců a bohémů. V Římě zkrátka najdete všechno.
katedrála ve Vatikánu
§  Rozhodně stojí za shlédnutí velkolepé Koloseum.
Pokud jste ho viděli jen v cestopisných filmech, tak budete překvapeni jeho velikostí. V televizi se totiž zdá mnohem menší. Vždyť se do něho muselo vejít padesát tisíc návštěvníků. Přímo uprostřed samotného Říma můžete obdivovat další stát, kterým je Vatikán.
§  Můžete tu navštívit chrám svatého Petra, ve kterém budete obdivovat poklady, a hlavně Sixtinskou kapli.
S církví souvisí ještě jedna římská stavba. Tou je Andělský hrad. Stojí na nábřeží řeky Tiber a sloužila jako mauzoleum, pevnost a vězení. Jak to souvisí s církví? Právě sem se utíkali schovat papeži v době, kdy se cítili v ohrožení.
malovaný strop

Gucci nebo Prada?

Pokud byste si chtěli přivézt z dovolené nějaký ten originální kousek oděvu, pak máte několik možností. Záleží na tom, jak jste na tom po finanční stránce.
o   Můžete si vybrat v buticích takových značek, jakými jsou Gucci nebo Prada.
o   Ale třeba budete mít štěstí při návštěvě některého z četných second handů.
most ve Vatikánu
·        Třeba tu nějaká znuděná celebrita odložila nějaký ten super kousek.
Jestliže na svých toulkách po Římě zamíříte na pěší zónu Via del Governo Vecchio, budete mile překvapeni výběrem čerstvých potravin všeho druhu. Až budete unaveni, najděte si nějakou milou kavárnu, kterých je tu dostatek. Stojí také za to navštívit pizzerii a ochutnat tu pravou italskou pizzu. Vyhlášená je i italská zmrzlina. V Římě prostě neuděláte chybu, ať vejdete kamkoliv. V restauracích tu mají jednu zvláštnost. Stává se, že si připíší k účtu rovnou spropitné.