Co takhle dát si Kypr?

Ostrov Kypr si zamilují i ti nejnáročnější. Jde o perlu Středozemního moře, pevninu lemují krásné písečné pláže. Má plochu skoro 10 000 km2 a vyžití zde najdou jak sportovci, tak lidé holdující pasivnímu odpočinku. Skvělou dovolenou zde najdou i rodiny s dětmi, pro které je všude velmi vstřícné zázemí. Nejčastějšími letovisky, které naši rekreanti vyhledávají, je Limassol nebo Protaras.
ošklivá loďka
Těm, kterým učaroval odpočinek u blankytného moře na zlatavém písku pláží, se splní jejich sen. Není třeba ale pouze lenošit. Můžeme také navštívit mnoho dalších zajímavých míst. Například starobylou Larnaku, horu Olymp, klášter Kykkos a mnoho dalších míst, které nám učarují. Všechny zážitky pak podtrhne lahodná středomořská kuchyně a přívětivé přijetí místních lidí. Kypr je rozdělen na dvě části. V jižní části ostrova žijí řečtí Kypřané, na severní části Kypřané turečtí. Zájezdy z našich zemí jsou většinou směrovány na jižní část ostrova.

Na co nezapomenout?
– při vybírání dovolené volíme renomované cestovní kanceláře, které nám zaručí, že služby jsou opravdu garantované. Není většího zklamání, když místo nádherného hotelu z katalogu náhle stojíme před polorozpadlou budovou, která je nám jako náš hotel presentována.

– dbáme na to, aby zájezd nabízel přítomnost delegáta, na kterého se můžeme obracet v případě potřeby a který je schopen zařídit mnohé z našich problémů.

– při výběru zájezdu pro malé děti dbáme na zajištěnou stravu vícekrát denně, na krátkou vzdálenost hotelu od pláže a na pozvolný vstup do moře. Vhodné je si vybrat hotel, který provozuje i pláž se slunečníky, které mají klienti hotelu zdarma k použití.

– příjemným bonusem je výběr hotelového pokoje s klimatizací

– zájezd by měl být pojištěný, abychom v případě problémů nepřišli o své peníze

-do kufru si zabalíme dostatečné množství ochranných opalovacích prostředků, které máme vyzkoušené. Vyvarujeme se tak nepříjemným nehodám s alergiemi na neznámé kosmetické přípravky.
mušlička z moře
– vždy dbáme na kvalitní zdravotní pojištění po čas pobytu v cizí zemi. Pojištění sjednáváme před odjezdem a řídíme se pokyny, které jsou k pojištění dány. Ušetříme si tak mnohé výdaje, které nemusí zrovna pohladit naší kapsu.