Perla Malajsie: Kuala Lumpur

Hlavní město Malajsie, metropole v jihovýchodní Asii, které odolá jenom málokdo. Ačkoli se pro dovolení v této oblasti všeobecně preferují spíš pláže a přilehlé ostrovy a ostrůvky, celkem zbytečně a neoprávněně se turisté vyhýbají tomuto nádhernému multikulturnímu městu, kde strávit několik dní je jako navštívit jiný vesmír.

Základní fakta o Kuala Lumpur

  • Rozkládá se na ploše dvou set čtyřicet kilometrů čtverečních
  • Žije de jeden a půl milionu obyvatel
  • Město bylo založeno roku 1850
  • Obyvatelstvo je zde nejčastěji čínského, malajského a indického původu, ale žijí zde i Arabové a Filipínci
  • Kuala Lumpur je multikulturní město, mísí se zde památky několika náboženství, ale také kultur – například některé chrámy nesou znaky taoismu, buddhismu i konfucianismu najednou
  • Mluví se zde malajsky, anglicky, kantonsky, mandarínsky i tamilsky

Proč se rozhodnout pro dovolenou zrovna v tomto velkoměstě? Sepsali jsme do tohoto článku hned pár důvodů, proč byste toto město měli navštívit a prohlédnout si je na vlastní oči. Doopravdy je na co se dívat, co navštěvovat a nad čím se podivovat.

1.       Petronas Twin towers
Dominanta města, mrakodrap se dvěma věžemi, propojený mostem. Výhled z těchto věží je na celé město. Věže byly dostavěny v roce 1998 a v té době se jednalo o nejvyšší budovu na světě, jelikož měřila čtyři sta padesát dva metrů.
Věže mají osmdesát osm pater a slouží jako kanceláře pro firmy. Sídlí zde například zástupci firem jako IMB, Boeing nebo Microsoft. 

2.       Vápencové jeskyně Batu
Jedná se o soustavu jeskyní, u jejichž vchodu sídlí obrovská socha boha války a vítězství Murugana – která je oproti jeskyním velice nová. Postavilo ji sem město před méně než deseti lety. Při prvním prohlédnutí se zdá, že je socha zlatá, ovšem sucha je z betonu a zlatý je pouze její nátěr. Samotné jeskyně se skrývají hluboko pod zemí, takže abyste se k nim dostali, musíte nejdřív sejít téměř tři sta schodů dolů a poté totéž vylézt nahoru…