Seznam neuvěřitelných míst, která musíte vidět

Stává se vám někdy, že vidíte fotografii a říkáte si, že tohle místo přece nemůže existovat, že je fotografie upravená v digitálním programu nebo je to šikovná práce s objektivem? Máme pro vás seznam několika míst, která určitě stojí za to v rámci vaší dovolené navštívit, protože se sktuečnějedná o nejkrásnější úkazy přírody, kterým se jenom těžko věří, že skutečně existují.

–          Salar De Uyuni, Bolívie
Pokud se chystáte na dovolenou do Jižní Ameriky, nezapomeňte navštívit největší solnou pláň na světě. V období dešťů se totiž mění na doslova zrcadlenou plochu, která perfektně odráží nebesa, a to tak dokonale, že nepoznáte, kde je obzor.

–          Pohoří Tianzi, Čína
Pakliže se rozhodnete strávit dovolenou v Číně, neomezujte se jenom na Peking nebo Šanghaj, a navštivte pohoří Tianzi. Nacházejí se tam špičaté vysoké skály obrostlé zelení a stromy, které vstupují z mlhy. Jsou tak vysoké a působí neuvěřitelně mimozemsky, že byly použity i při natáčení filmu Avatar.

–          Fjordy, Finsko
Zde se nacházejí stromy obalené velkou vrstvou sněhu a ledu, takže není poznat, že jde o stromy. Vypadá to, jako by šlo o zamrzlé postavy vytesané z ledu. Říká se jim „Strážci“.

–          Skaftafell, Island
Pokud si jedete odpočinout na Island, nevynechejte jeskyně, které jsou utvořené z ledu. Jsou to dočasné ledovce, které postupně rozmrzá a zase zamrzá, což vytváří nádherné obrazce a díry v ledové ploše.

–          Antelope, Arizona, Spojené Státy americké
Pokud e vydáte do Arizony, určitě neminete největší turistické lákadlo, kaňon Antelope. Tekoucí voda za tisíce let vytvořila ve vápencových skalách jedny z nejkrásnějších obrazců, jaké si dokážete představit.

–          Bigarský vodopád, Rumunsko
Pokud vás zajímá, jaký je nejkrásnější vodopád v Evropě, je to tento. Má osm metrů na výšku, čtyři metry na šířku a příroda okolo něj je zkrátka nepopsatelná.

–          Ostrov Vadhoo, Maledivy
Vypravte se na maledivské pláže v noci. Kromě nádherné oblohy poseté miliardami hvězd naleznete i světlo na pláži. Pláž a moře se budou třpytit jasnou modrou barvou, kterou tvoří phytoplankton.