Nekrásnější místa ke koupání na světě

Není nic lepšího, než se prodírat při dovolené nějakým místem, kde se zdá, že lidská noha ještě nevkročila, o to je to lepší, když si v tom místě můžete dopřát smočit své unavené tělo v nějaké exotické lázni, jezírku nebo třeba řece. Že nevíte, kam se za takovýmto úkazem vypravit? Dáme vám níže několik tipů, které rozhodně stojí a návštěvu.

–          Oceánský příkop to Sua, Samoa
Jedná se o přírodní koupaliště, které se rozkládá na ostrově vulkanického původu s názvem Samoa. Celý tento ostrov je považován za jedno z nejkrásnějších míst na světě. Můžete zde vstoupit do tyrkysové vody zcela sami a klidně si tu zaplavat a užít si romantiky, kterou toto místo nabízí.

–          Celeste, Kostarika
Tato řeka se nachází v národním parku Torino Volcano. Pokud půjdete po proudu, dorazíte na místo překrásného vodopádu uprostřed krásné neporušené přírody, kde budete jistě úplně sami. Vodopád a mělké jezírko nabízejí skvělé prostředí pro plavání.

–          Ik-Kil, Mexiko
O dechberoucí jámě Ik-Kil jste jistě slyšeli. Pokud se vypravíte do mayského města Chichén Itzá, určitě narazíte na tuto jámu, která nabízí koupání v exotickém místě pod širým nebem. Podle mýtů sloužilo tohle místo k mayským obřadům a rituálům.

–          Rokle Emma, Austrálie
V této rokli se nachází pětašedesátimetrový vodopád, a pod ním okouzlující místečko, které přímo svádí k tomu, abyste se v něm smočili.

–          Jezero medůz, Palau
Ostrov Palau je pokrytý lesem, v jehož hloubkách naleznete jezero, které je plné desetitisíc medúz, které vás nepožahají. Určitě si užijete plavání, jako nikdy předtím.

–          Královnina koupel, Kauai
Pokud se ocitnete na dovolené na Havaji, neměli byste zapomenout navštívit Královninu koupel. Na pláži se nachází jezírko plné slané vody s unikátním výhledem na otevřené moře.

–          Hamilton Pool, Austin, Texas, Spojené státy americké
Stalo se to před tisíci lety, kdy velký exploze a práce litosférických desek utvořily podvodní řeky pod klenbami pevniny. Bazéne, který se tak vytvořil, rozhodně stojí za návštěvu.