Víte, jakým způsobem vybrat zábradlí pro balkon nebo schodiště?

Proč dbát na kvalitu nerezového zábradlí KMK design? Vždyť všechny výrobky musí podléhat určitě míře kvality. Ačkoliv se to zdá jako samozřejmost, není tomu tak. I když se řemeslníci snaží vyrábět to nejkvalitnější, co je vůbec možné, je nutné si uvědomit, že nikdo není všemocný a dokonalý. Z této skutečnosti plyne jakási možnost odchylky od kvality, kterou byste přitom očekávali. Je třeba s touto znalostí přistupovat i k samotnému výběru firmy, po které budete chtít, aby vám navrhla a vyrobila takové zábradlí, které bude sloužit velmi dlouho, bude dobře vypadat a navíc nebude nikterak drahé.zábradlí u řeky.jpg

Zdánlivě nereálná kombinace, která je však pravděpodobná

Nerezová ocel je materiál, který je již v základu poměrně drahý. Když k tomu připočtete práci designérů, konstruktérů, svářečů a montérů, velmi rychle zjistíte, že cena takového zábradlí nebude vůbec nízká. S tím je třeba počítat, neboť nejenom schody či balkon, ale také ochrana proti pádu něco stojí. Když si však vynahradíte dostatečné prostředky pro to, abyste mohli tuto konstrukci finančně pokrýt, nebudete v žádném případě překvapeni. Co však v základě ovlivňuje cenu této bezpečnostní konstrukce?

  • Požadavky na design
  • Časová náročnost na realizaci
  • Množství použitého materiálu
  • Složitost konstrukce
  • Povrchové úpravy
  • Práce designéra

kruhové kovové schodiště.jpg
Z výše uvedených vlivů plyne jedná věc – čím budete náročnější, tím bude cena samotného zábradlí vyšší. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že investujete do konstrukce, která se s daným objektem potáhne po celou dobu životnosti tohoto objektu. Je to tedy investice na celý život, a tak se není třeba obávat zainvestovat i o něco více, než by se vám v ekonomickém duchu líbilo.
Ochrana proti pádu je nesmírně důležitá, a z tohoto důvodu byste měli výběru věnovat dostatek času i peněz, neboť časem se vám to možná vyplatí.