Meditace s klubíčky

Dnes je velký výběr v oblečení, a tak by se mohlo zdát, že není třeba zakupovat vlnu nebo přízi a svetr, halenku, šálu, čepici nebo dokonce šaty si uplést. Ale ručně pletené nebo háčkované oblečení je vždy originál, a tak kdo je kreativní a umí vytvořit z klubíček zázraky, ten získá do svého šatníku nádherné a účelné výrobky. Při této práci se fantazii meze nekladou a právě proto si každá žena, která ovládá pletení a háčkování, může vytvořit vlastní módu dle svojí představy.

Ruční práce je však především zábava, jenž přináší uspokojení z tvůrčí činnosti. Už samotný pocit, že Vaší vlastní zásluhou Vám vzniká pod rukama něco konkrétního podle Vašeho vlastního nápadu, je k nezaplacení.

Již samotná příprava, kdy se rozhodujete, jak bude Vaše dílo vypadat, kdy si vybíráte vlnu určité síly, barvy a kvality a rozhodujete se o střihu a vzoru – ve Vás vyvolává radost. Těšíte se na samotnou práci, která pro Vás je uklidňující a ne nepodobná meditaci. Meditující člověk je soustředěný, nechává volně plynout svoje myšlenky a zdá se, že nevnímá svět okolo sebe.

Totéž pletařka: klapot rytmicky pohybujících se jehlicí a pozornost, zaměřená na jednotlivá očka, má zcela jistě podobný účinek. Mysl se zklidní a vtíravé myšlenky odchází, zůstává jen klid a pohoda.
Jedno je zcela jisté: pletení a háčkování odstraňuje stres, snižuje tak krevní tlak a Vy děláte mnoho pro svoje zdraví!
 
ŠIKOVNÉ RUCE
Lásku k ručním pracím získáváme nejčastěji od své maminky nebo babičky. Už jako malé je vídáváme s jehlicemi či háčkem v ruce a obdivujeme dílo, které jim vzniká pod rukama. Také ony nám nejčastěji ukáží, jak se drží jehlice a plete se hladce a obrace.

Nejvíce pak záleží na naší trpělivosti a na tom, abychom se nenechaly odradit prvním neúspěchem. Pokud toto překonáme, budeme se stále zdokonalovat a přinese nám pletení a háčkování mnoho zábavy.