Půjčky

Je velice důležité mít přehled o svých penězích a nepůjčovat si zbytečně na věci, které nutně nepotřebujeme, nebo na které si nemůžeme během pár měsíců ušetřit.
Povědomí o vlastních možnostech je velice důležité, jelikož Vás může zachránit před finančním pádem na samé dno. Jen Vy sami víte, kolik vyděláváte, platíte a co Vám zůstává. V životě je nejideálnější variantou nepůjčovat si na nic. Nepůjčit si nikdy je však velice obtížné a do začátku života se tak zadluží naprostá většina z nás. Tím by to ale mělo skončit!

Peníze mohou být jako droga. Droga, která nás užírá a omotává si nás kolem svého prstu. Když máte peníze je to super, protože si můžete všechno dovolit, ukážete všem kolem Vás, jak jste bohatí a vytáhnete se po společenském žebříčku zase trochu výš. Nové auto, značkové oblečení všechno je to tak lákavé, a když si na to můžeme půjčit, je to i snadno dosažitelné. V tomto okamžiku ztrácíte povědomí o vlastních možnostech a vrháte se do hazardu, jestli zvládnete uplatit další půjčku a když to nejde, vezmete si nějakou nekrytou bankou, abyste poplatily staré dluhy.

Po čase budete jako jednoruký žonglér s příliš mnoha noži ve vzduchu, který neví, co bude v příští vteřině.

Na co si dát pozor:
–          Nepůjčujte si, pokud to není nezbytně nutné
–          Nepůjčujte si na dovolenou, na vánoce, na nové lodičky…
–          Nejistěte partnerovy dluhy
–          Neberte si nebankovní půjčku, a když, tak jen na velmi malé sumy peněz
–          Řádně si přečtěte podmínky a spočítejte si, kolik Vás to bude stát
–          Na půjčku se můžete zeptat maximálně ve čtyřech bankách, pak Vás bankovní systém označí za nedůvěryhodného pro půjčku
–          Nejdříve si našetřete alespoň třetinu potřebných peněz

Svět peněz umí být zrádný, avšak díky konkurenci bank v posledních letech se pro běžného člověka podmínky značně vylepšily. Je však stále bezpodmínečně nutné si pořádně přečíst smluvní podmínky než podepíšete, jelikož se můžete chytit do nějaké právnické kličky a nakonec zaplatit mnohem více, než jste si původně mysleli, že zaplatíte.