Naši nejmenší a móda

Doby, kdy si novopečené maminky musely oblečení pro své ratolesti šít samy, jsou dávno pryč. V dnešní době je oblečení pro miminka všude spousta. Můžeme si vybírat z nespočtu barev, stylů, vzorů, látek a druhů . V obchodech seženeme opravdu všechno, na co si vzpomeneme. Oblečení pro miminka je zkrátka skoro na každém kroku. Tyto možnosti ale také někdy představují naopak problém, protože poté už ani samotné maminky neví, co je pro děti vhodné. Pojďme se tedy společně podívat alespoň na pár základních zásad, rad a triků.Dítě v klobouku
Prvním bodem je vybírat hlavně příjemné a pohodlné kousky a materiály. Svému miminku určitě neuděláte moc velkou radost, když jej oblečete do upnutého latexového oblečku, jen proto, že je neskutečně roztomilý. Soustřeďte se raději na větší kousky, které nebudou tlačit na bříšku a budou mít dostatečně velké vykrojení na provlečení hlavičky. Za velice vhodný materiál se samozřejmě pokládá klasická bavlna, která je příjemná pro pokožku, nezpůsobuje kožní problémy a zároveň je skvěle prodyšným a sacím materiálem.
Velice častým jevem u novopečených maminek je krize před porodem pojící se s pocitem nedostatku pořízeného oblečení. Pokud je tomu tak i u vás rozhodně nepropadejte panice. Ze začátku není nutné mít plnou skříň nejrůznějších oblečků, protože většinu z nich nestihnete ani využít. Novorozenci totiž rostou velice rychle, a tak se přirozeně rychle mění i velikost jejich oblečení.Dítě se šátkem
Velice známou radou při zajišťování ideální teploty je obléci miminku o jednu vrstvu více, než máte vy. Snažte se tedy vyhnout úplným extrémům, tedy nechat dítě pouze v tričku s krátkým rukávem, nebo naopak jej za každou cenu navléci co nejvíce. Jak se vaše miminko cítí poznáte i při doteku jeho ručiček, které by měly být teplé, nikoli ale horké a propocené. To samé se dá také vypozorovat při doteku zátylku.
Než začnete s oblékáním, se kterým spousta rodičů doslova zápasí, ujistěte se, že jste oblečení vyprali ve specializovaném a testovaném pracím prášku určeném přímo pro děti, aby nedošlo k alergickým reakcím na parfumace. Doporučuje se také oblečení ještě přežehlit.