Když podlahu, tak dřevěnou!

Chcete mít doma opravdu krásnou podlahu? Máte zájem o to, aby nebyla pouze krásná, ale také plně funkční? Abyste ji mohli libovolně využívat, a na kráse jí to neubralo?
Všechny tyto výhody v jednom spojuje dřevěná podlaha, a to taková, která je vyrobena z tvrdého dřeva. Každé dřevo je na první pohled velmi krásné, nicméně měkké dřeviny, jako jsou jehličnany, nemají tak velkou odolnost jako listnaté typy dřevin, mezi které patří třeba jasan, ořech anebo dub.
Právě dub je ideální volbou hned z několika hledisek. To jediné, co vás od jeho pořízení může odradit, je pouze cena dubových prken, která je ve srovnání s jinými dřevěnými povrchy či jinými materiály o něco vyšší. Nicméně to, co na začátku investujete do kvality dřevěné podlahy, se vám posléze v průběhu let vrátí.
dřevěná podlaha, kytice
Je to dáno především vysokou odolností a velkou životností tvrdého dřeva.
Vydrží vám doma doslova celé věky, takže se můžete spolehnout na to, že jej v průběhu svého života rozhodně měnit nebudete. A pokud se přece jen stane, že byste povrch nějak poškodili anebo barevně znehodnotili, tak není nic snazšího, než poškozené místo obrousit a znovu ošetřit lakem, olejem anebo vybraným barevným pigmentem.
baleríny na parketách
Dřevo je materiál, který je nejen krásný, ale také zdraví prospěšný. Ze dřeva se do vnitřního prostředí vašeho domu rozhodně nebudou uvolňovat žádné škodliviny. Ba naopak bude příjemně vonět, je vhodné i pro alergiky a nepřispívá k množení bakterií. Je příjemné na dotek, má vhodnou teplotu, a tak po něm můžete chodit i na boso, a to i v zimě.
A samozřejmě takovou podlahu můžete opatřit i podlahovým vytápěním, dub je k tomu obzvláště vhodnou volbou.
Zkrátka u vás doma vykouzlí tu pravou a neopakovatelnou atmosféru, kterou vám budou všichni závidět. Navíc, čím je dřevo starší, tím je krásnější, a tím má vyšší hodnotu.