Fibonacci vám pomůže s obchodováním

Se jménem Fibonacci jste se dost možná setkali na hodinách matematiky. Jednalo se totiž o významného matematika, který působil zejména v 12. až 13. století. Jeho poznatky jsou však aplikovány dodnes, a to v mnoha oblastech vědy a života. Velmi oblíbené jsou Fibonacciho principy i ve světě Forexového obchodování. Zde se jeho poznatky využívají zejména na určování silných supportů a rezistencí. Jedná se o základní prvek během analyzování trhu. Je tedy určitě na místě, abyste se s těmito principy seznámili i vy, a následně se naučili pracovat s nástroji, které jsou založeny právě na poznatcích tohoto velkého muže.

graf EURUSD

61,8 % úroveň je základem

Na základě logických matematických úvah došlo k vytvoření jistých úrovní, které jsou považovány za velmi silné. Pokud se naučíte tyto úrovně najít v grafu, budete mít napůl vyhráno. Velmi silnou a významnou linií je úroveň 61,8 %. Pokud byste si měli z Fibonacciho učení odnést alespoň jednu informaci, měla by to být právě tato.

Nástroje, které se vyplatí znát

Fibonacciho nástroje se využívají zejména v rámci strategie price action, avšak aplikovat je lze prakticky na jakoukoliv jinou strategii. Jedná se o univerzální záležitosti, které se proto vyplatí umět, znát a ovládat. Jaké jsou tedy nejoblíbenější nástroje, které jsou postaveny na této logice?

  • Retracement
  • Vějíř
  • Oblouky
  • Časové zóny
  • Expanze

člověk roste nahoru

Jak to použít v praxi?

Nejlepší je aplikovat Fibonacciho nástroje tam, kde uvidíme významné pohyby na trhu. Je nutné si však uvědomit, že se tento nástroj používá většinou spíše doplňkový. Je jen velmi malé množství obchodníků, kteří obchodují výhradně podle učení tohoto matematika. Jedná se spíše o skvělý doplňkový nástroj, který může podpořit nebo naopak popřít vaši hypotézu. Je tedy velmi rozumné jej zařadit do svého obchodního repertoáru, ale zároveň je dobré naučit se jej kombinovat s ostatními technikami.