Díky pravidelné kontrole se nemusíte ničeho obávat

Na spoustě zahrad dnes a denně vídáme různě velké a různě tvarované bazény. Nejde jen o nějakou módu, ale hlavně o jistý druh komfortu. Jakmile vlastníte svůj vlastní bazén, nemusíte se už nikdy mačkat na přeplněném koupališti a máte koupací zařízení pouze pro sebe. Ovšem kromě zábavy a vodních radovánek je bazén také starostí. Je nutné stále pečovat o celé koupací zařízení a hlavně o vodu v něm obsaženou, aby byla vhodná ke koupání po celou koupací sezónu.
Bazénovou vodu je zapotřebí pravidelně kontrolovat. Ke kontrole Vám poslouží kvalitní a spolehlivý PH tester, který Vám ukáže hlavně hodnoty PH vody, ve kterých se Vaše bazénová voda nachází. hrátky v bazénuTyto hodnoty jsou velmi důležité právě pro další péči o Váš bazén, protože musí zůstávat v přesně stanoveném rozmezí. Pokud se hodnoty zvýší nebo sníží, může se stát, že naruší fungování chlorových přípravků a Váš bazén se může změnit v nevzhlednou smrdutou břečku.
PH tester si můžete pořídit v několika variantách a to jak v kapkové podobě, tak také jako tablety, také je vhodné si pořídit tester, který rovnou ukazuje i obsah chloru ve vodě, abyste stále věděli, jestli je voda dostatečně chlorovaná. Jak již bylo řečeno, pro dokonalou péči o bazén je nutné provádět kontrolu bazénové vody pravidelně a to každý týden, v teplejších dnech nebo v době, kdy je bazén více využíván je dobré provádět kontrolu bazénové vody častěji.dítě se potápí
Pokud zjistíte nedostatek chloru ve vodě, je dobré jej ihned doplnit a také použít přípravek chlor šok pro šokovou terapii vody a pro prevenci řas také algicid proti řasám. Pokud zjistíte, že jsou hodnoty PH v nerovnováze, použijte přípravek na jejich snížení nebo zvýšení do správného rozmezí. Na nic nečekejte a napravte každou chybu ihned, abyste později nelitovali a abyste si mohli svůj bazén užívat po celou koupací sezónu a to po mnoho dlouhých let.