Čím by se měly řídit návrhy dětských pokojů

Říká se, že příchod dítěte je jednou z nejradostnějších událostí v životě člověka. Než ale náš potomek vykoukne na svět, je potřeba připravit mu bydlení. Co vše by tam nemělo chybět?

Základem je samozřejmě postýlka. Ta by měla být nejen dostatečně pohodlná, ale především bezpečná. Měla by mít tak úzké mezery http://www.translatoblog.cz/pevne-mezery/ v zábradlí, aby jimi dítě nedokázalo prostrčit hlavu. Zároveň by se zábradlí nemělo dát snadno odklopit. A i když se rozhodnete nechat miminko spát s vámi v posteli, přeci jen je dobré mít ho kam uložit přes den.

dětský pokoj.jpg

Můžeme si myslet, že to co se základního vybavení pokoje pro novorozence stačí. Koneckonců v prvních několika týdnech bude prakticky jen jíst a spát. Chyba lávky. Brzy bude váš dům zavalen nejen hračkami všeho druhu. Je tedy potřeba mít je kam dát. Z tohoto důvodu je dobré mít v dětském pokoji dostatek úložného prostoru, například skříní.

Jak dítě poroste, nebudete věřit, jaká kvanta oblečení spotřebuje každý den. A opět je třeba mít tyto oděvy kam dát. Proto by i pokoj miminka měl být vybaven dostatečným množstvím nábytku.

Jak dítě poroste, bude se vyvíjet ve vlastní osobnost se zájmy a koníčky. A ty je třeba brát při navrhování dětského pokoje. Holčička, která má ráda zvířata, a jejíž oblíbenou barvou je modrá, se nebude cítit příliš dobře v růžovém pokojíku.pokoj pro děti.jpg

U školního dítěte je už potřeba vyhradit část pokoje jako studijní koutek. Zde bude mít psací stůl, školní knihy a jiné nezbytnosti pro učení a dělání domácích úkolů.

Kde ale brát inspiraci? Naštěstí jsou webové stránky, na kterých najdete nejrůznější návrhy dětských pokojů. Stačí si jen s potomkem sednout a vybrat ten, který se bude nejvíce líbit.

Dobrou správou ale je, že jak vaše dítě poroste, bude hledat vaši radu a pomoc v otázce vzhledu svého pokoje méně a méně. Někdy to samozřejmě může být i frustrující, a to především u dětí v pubertě. Jejich vkus se nemusí shodovat s vaším a to může být i pramenem sváru.

Proto je nejlepší mladíkovi vysvětlit, že i když je to jeho pokoj, ten je stále součástí domu či bytu, a jako takový by měl mít určitý standard. Nesnažte se však svého syna či dceru příliš korigovat, pouze jim nastavte jasné hranice, co mají povoleno a co ne. Tak budete všichni spokojeni.