Autoškolu v Praze můžete absolvovat i s chybami, z nichž se poučíte

Chystáte se na kurz pro získání řidičáku na auto? Váš úspěch bude záviset nejen na vás samotných, ale i na výběru vhodné autoškoly a instruktora.

Jak poznáte dobrého instruktora v autoškole

Komunikuje s vámi – každý dobrý instruktor nesedí vedle vás, jako zařezaný, ale je s vámi v kontaktu tak, aby vám poradil, ale zároveň vás nerozptyloval. Ponechává vám vlastní prostor a přitom jen koriguje, doplňuje, upřesňuje a hlavně diskutuje.

provoz v Praze

Nechová se nadřazeně – nejlepší je, když je instruktor v pozici rovného s rovným, a uvědomuje si, že i on byl kdysi na vašem místě.

Promíjí chyby a dává příležitost k nápravě – každý chybuje, nikdo není neomylný a autoškola je tu od toho, abyste chybovali a poučili se z chyb. Čím více příležitostí k chybám v autoškole, tím méně chyb v reálném provozu.

přechod pro chodce

Prozradí vám své fígle – řízení vozidla vyžaduje určité mistrovství a dobří instruktoři vám to své rádi předají osobně. Mohou vás tak vyvarovat některým zlozvykům, které máte zažité třeba od rodičů či od kamarádů, anebo vás někdo kdysi poučoval, a přitom zcela mylně. Instruktor vedle vás nesedí jen pro legraci nebo pro to, aby si sám sobě prokazoval své falešné ego, jak je dobrý, a že řídí lépe, než vy.

Naučí vás i obtížnějším situacímautoškola v Praze má pro své klienty určitou výhodu i nevýhodu. Nevýhoda spočívá v tom, že sídlí v Praze, a že se tu stěží vyhnete pražskému provozu. Ten je považován za nejhustší v republice, a navíc je tu mnoho značení, takže nevíte, kam se dřív dívat, a co sledovat před sebou. Výhoda ovšem spočívá v tom samém – pokud se naučíte řídit vůz právě v Praze, máte možnost seznámit se s těmi složitějšími situacemi již v autoškole, tedy s instruktorem vedle vás. Pokud zaviníte nějaký karambol, nic se neděje, jste přece žáci ve výuce, a trestat žáky nemá význam. Horší by to bylo, kdybyste dopravní nehody a přestupky zavinili až po získání řidičského oprávnění, tam vám již nikdo nic nepromine.