Vůně domova – krásnější den s vonnými tyčinkami

Představte si Tibetský klášter uprostřed přírody. Mniši ve volných oranžových tunikách sedí v tureckém sedu před usmívající se sochou Buddhy. Za zády jim přechází mistr a kdo poleví v soustředění, toho lehce klepne po rameni. Zní gongy a magická mantra ooohm a ve vzduchu se vznáší klid, a co víc, nádherné vůně.
Že byste se tam taky rádi podívali? Můžete si přinést kousek atmosféry orientu i domů, v podobě vonných tyčinek?
čínský chrám
Vonné tyčinky vznikly právě na vrcholech himalájského pohoří. Nějaká forma vykuřování je snad tak stará jako sama lidská kultura. Mluví se o něm v textech starověkého Egypta i v Bibli. Buddhističtí mniši ale byli první, kdo dali éterickým vůním tvar, použili různé byliny i pryskyřici a vonné tyčinky byly na světě.
Z Tibetu a Indie se rozšířily po celé Asii až do Japonska. Každá země si osvojila pálení tyčinek jiným způsobem a vtiskla jim svůj neopakovatelný ráz.
Tyčinky se používají k náboženským účelům, spojení mysli s vyššími silami, zastavení toku myšlenek.
buddhistický obličej
Relaxují tedy mysl a jejich moc vás propojí s přítomným okamžikem a zažene starosti. Pokud zapálíte tyčinky třeba v pracovně, mohlo by to být znát na vašem soustředění a chuti do práce. Orientální vůně naplní celý byt atmosférou příjemného odpočinku.
K dostání jsou tyčinky z různých koutů světa. Ty původní, bylinné a pryskyřičné, nemají žádné další přidané látky a jsou to tedy v podstatě vykuřovadla používaná k pročištění interiéru.
Dalším druhem tyčinek jsou takzvané čakrové.
Podle východních učení máme v těle energetická centra, čakry, kterými proudí životní energie. Pokud se tyto čakry zablokují, začne zlobit zdraví nebo psychika. Čakrové tyčinky čistí právě tyto centra. Věřit tomu můžete nebo nemusíte, jisté je, že tyčinky voní krásně a energii dodávají zcela určitě.
kapky na květu
Vůně jsou k dostání všemožné, zajímavé jsou třeba máta, růže, skořice nebo vůně lesa. Vyberete si podle chuti a nálady, pro pohodlí i pohlazení duše a dodání té správné energie. Namaste.