Komparz jako zdroj příjmu?


Napadla vás někdy možnost, že byste si rádi zahráli v televizi? Víte, že se dá do publika různých pořadů dostat jako komparz a tím si vydělat i nějaké peníze?
 
Jak to probíhá?
Je potřeba se nejdříve přihlásit přes nějakou castingovou agenturu, kde zjistíte v jejich nabídce, že hledají komparzisty do různých pořadů. Většinou je potřeba zaslat e-mail s jménem, příjmením, věkem, telefonem a samozřejmě několik fotek (obličej, postava). Protože i do komparzu se vybírají lidé podle toho, jak do jakého pořadu se hodí. Následně čekáte, až se vám ozve někdo z agentury s nabídkou spolupráce. Dozvíte se přesné časové rozvržení, kdy komparz probíhá a také místo, kde se natáčí.
projektor filmu
Počítejte s tím, že takový komparz většinou trvá půl dne (v závislosti na pořadu), někdy se totiž točí několik dílů a je potřeba mít několik věcí na převlečení. Jako komparz nepočítejte s žádným extra zázemím, takže se musíte spokojit i s tím, že budete sedět třeba na recepci s ostatními lidmi. Následně proběhne natáčení a po natáčení dostáváte na ruku honorář. Vždy s danou agenturou podepisujete smlouvu na konkrétní natáčení. Smlouvu máte vy i agentura a odnášíte si ji domů. Kromě toho, že si nějaké peníze můžete vydělat, tak získáte i zajímavé zkušenosti, jak to probíhá při natáčení. Někdy je komparz i do menších rolí v seriálu nebo ve filmu. Můžete si zahrát třeba pacienta, který bude chvilku vidět v televizi a máte možnost se tím setkat i se známou osobnostní televizní zábavy. Je to rozhodně zajímavá zkušenost. Jen je poměrně časové náročná, právě kvůli nutnosti být třeba celý den na natáčení. Nelze si vybrat pouze nějaké hodiny.
bankovka a plyšák 
Jaké dostaneme ohodnocení?
Komparz rozhodně není určen proto, abyste nechodili do práce, tolik si určitě nevyděláte. Ohodnocení (pokud to není větší role) se pohybuje dle nabídky agentury a pořadu. Může být od 300 Kč do 600 Kč za natáčení cen (půl dne). Tím pádem si můžete přivydělat nějakou menší částku k rozpočtu a brát to hlavně jako zábavu. Pokud jsou to větší role, ale tam to není bráno jako komparz, ale jako role, tak si můžete přijít až na 3 000 Kč. Opět záleží na nabídce agentury a na druhu pořadu, pro který budete hrát.