Facebookové novinky

Pokud jste uživatelem Facebooku, vězte, že tato sociální síť má již na 2 miliardy uživatelů a je tu s námi již 13 let! Za tuto dlouhou dobu se samozřejmě nejen ve virtuálním světě mnohé změnilo a Facebook se na tyto změny vždy snažil reagovat. Jaké nové funkce a vychytávky si pro své uživatele Facebook
v posledních měsících připravil? A jak se vypořádal a poučil ze svého výpadku?

facebook

·         Facebook chce pomáhat obětem světových katastrof. Jedním z kroků je zřízení Krizového centra, jehož prostřednictvím můžete sledovat, jaké katastrofy se ve světě právě odehrávají a následně se připojit k pomoci obětem. K tomu slouží i nové tlačítko pro přímé přispění určitou částkou.
 
·         Facebook spustit novou aplikaci Creator  nejen pro všechny videoblogery a Youtubery. Její uživatelé mohou do svých videí přidávat řadu prvků či videa graficky upravovat a vylepšit tak jejich úroveň.

sociální sít
 
·         Další novou funkcí Facebooku, která byla v ČR spuštěna je služba Jobs. Doposud fungovala pouze v zahraničí a jejím cílem je konkurovat webům s nabídkami práce. Zaměstnavatelé tak budou moci na facebookových stránkách své firmy nabízet práci.
 
·         Uživatelé Facebooku v USA mohou nově v rámci Messengeru využívat k provedení potřebných plateb kromě debetních karet také PayPal. Doufejme, že je jen otázkou času, kdy bude tato možnost dostupná také v Evropě potažmo v ČR.

fcb
 
·         Využíváte rádi ve svých zprávách emoji. Facebook rozšířil svou nabídku o neskutečných 125 nových pouze rodinných emoji. Nebyla opomenuta snad žádná varianta „rodiny,“ takže jsou v nabídce jak homosexuální páry, taky páry s různým počtem dětí či odlišnou barvou pleti.
 
Poslední velký celosvětový výpadek postihl Facebook 11. 10. 2017. Výpadek trval několik hodin a dotkl se velkého procenta lidí. 40℅uživatelů postihl totální výpadek, další uživatelé pak čelili potížím s přihlášením či psaním příspěvků. Vývojáři Facebooku samozřejmě okamžitě oznámili, že pracují na odstranění problémů.