Dlužit za alimenty se nevyplácí


Neplacení alimentů. Největší problém dnešní doby. Lidé by si měli konečně uvědomit, že výživa na dítě je velmi důležitá. Každé druhé manželství v České republice končí rozvodem. Mnoho dětí tedy žije v neúplné rodině a je důležité, aby se oba rodiče starali o jeho výživu. Platit na dítě rodič musí, ikdyž se s dítětem nestýká. Dítě má právo na stejnou úroveň života, jako jeho rodič.

Pokud to zajde až tak daleko, že se dostanete až k soudu a nevyjdete mu vstříc, může to pro vás dopadnout velmi špatně. Mohou vám výživné na dítě vyměřovat. Průměrná výše výživného se pohybuje okolo 2500, -.

chamtivost


Pokud jeden z rodičů neplatí (nejčastěji je to tedy otec, jelikož dítě většinou zůstává v péči matky) a nepomohla ani domluva, existují jiné možnost. Jednou z nich je exekuce. Nemusíte se bát žádných poplatků, jelikož vše hradí dlužník. Právě exekuce je asi nejlepší možností, jak získat alimenty na dítě. Dále to může být odstavení účtu, sebrání řidičského průkazu či srážky se mzdy.

Pokud nebude dlužník platit déle jak čtyři měsíce, podejte trestní oznámení. Správně by se trestní oznámení mělo podat na policii, ale mnohdy je to velmi zdlouhavé a je lepší oznámení podat přímo na soudě. Neplatičům může hrozit až pět let vězení. Je opravdu smutné, že až 35% rodičů neplatí vyživovací povinnosti na své dítě. 

rozvod


Pokud je dítě plnoleté a stále studuje, tudíž nemá žádné příjmy a rodiče mu nechtějí přispívat na živobytí, musí si bohužel řešit vše samo.

Existuje také možnost, že pokud rodič nemá peníze nebo je z něj nelze dostat, pak alimenty hradí prarodiče. Platí pro ně také to, co pro rodiče. Pokud nepředloží všechny doklady a listiny tak, jak se má, bude z jejich měsíčního příjmu vyměřeno výživné pro dítě. Jeden muž už velmi dávno řekl: „Alimenty jsou přímá daň ze zábavy. Nezřídka i z cizí.“ a má pravdu.