Žít lze jen za peníze

Lidé mají různé touhy. A mezi ně neodmyslitelně patří i touha po penězích. A to ne proto, že by každý toužil po penězích jako takových, ale proto, že si lze s jejich pomocí snadno splnit touhy jiné. Kdykoliv někdo něco chce, může to mít, má-li na to peníze. A naopak – nemá-li peníze, musí si nechat zajít chuť.

Po penězích se tedy u nás touží. Ale bohužel je spíše pravidlem než výjimkou, že jich lidé nemívají vždy tolik, kolik by jich mít potřebovali. Příjmy zkrátka leckdy nestačí k pokrytí všech žádoucích výdajů, ba dokonce někdy nestačí ani na naprosté minimum toho, čeho je k životu zapotřebí.

drobná eura

Když někomu peníze dojdou v době, kdy by dojít neměly, je to třeba i hodně nepříjemné. To podle toho, na co peníze nezbývají, nakolik to chybí. Některé výdaje se totiž dají odsunout na pozdější dobu, některé si lze dokonce i odpustit, ale jsou i věci, jejichž zaplacení je nezbytné. A nikdo se neptá, kde na to člověk vezme.

Když potom nestačí vlastní příjmy a úspory, nezbývá nejednou jiné řešení, než je vzetí si půjčky. Díky té se totiž získají peníze i v době, kdy by je jinak člověk neměl, a tím je umožněno přečkání složitých dob. Samozřejmě ale jedině tehdy, když člověk půjčku skutečně dostane. Je totiž skutečností, že ne vždy a ne všude člověku v tísni pomohou. Každá půjčka si žádá své, každou provázejí podmínky, jež se musí splnit.

desetieurové bankovky

A když žadatel neuspěje kvůli nízkým výdělkům, kvůli záznamům v registrech dlužníků, kvůli exekucím a dalším stinným stránkám? Pak pomůže americká hypotéka, půjčka nabízená nebankovní společností. Zde se totiž požaduje především záruka splácení v podobě zástavy nemovitosti, zatímco všechno ostatní už je víceméně vedlejší. A proto se tu nemusí bát ani ti, kdo málo vydělávají, ani ti, kdo nemají z nějakého jiného důvodu právě čistý štít. A tito tu navíc uspějí i nebývale rychle a výhodně. Na to vemte jed.