Záře vaší domácnosti

Ve vašem domově jste si dali záležet na tom, aby byl vlídný a útulný. Pečlivě zvolené doplňky a sedací souprava, která přímo vybízí k odpočinku. Co však přispívá k útulnému prostředí u vás doma nejvíce? Zcela určitě je to pečlivý výběr hlavního a doplňkového osvětlení. Hru světel není radno podceňovat v žádném interiéru a vyplatí se pečlivě plánovat a vyzkoušet, které světlo se bude hodit do jakého prostoru. Samozřejmostí je, že si již nemůžete vystačit jen s hlavním osvětlením v místnosti, je třeba vybrat i celou řadu menších, doplňkových světel.

cena světla

V bytě budete potřebovat lampičky na nočním stolku, zářivky pod kuchyňskou linkou, osvětlení nad pracovním stolem, dekorační lampy v obývacím pokoji a jídelním koutu. V rodinném domě je zapotřebí vybrat také výkonné osvětlení dílny nebo garáže a světla na zahradu. Při zařizování exteriéru to není snadné a často šlápnete vedle. Občas je třeba i několikrát pozměnit umístění doplňkového zdroje osvětlení do doby, než vám bude perfektně vyhovovat. S rozmístěním světel nespěchejte!

Jak na účty za elektřinu

Ceny energií se nepříjemně zvyšují a je třeba to mít na paměti pokaždé, když pořizujete nejen elektrické spotřebiče, ale i běžné žárovky. Ty moderní úsporné jsou nesrovnatelně šetrnější k vaší peněžence než starý typ žárovek. Mezi nejprodávanější patří GU10 led. Moderní typ svítidel umí uspořit až tisíce korun za elektrickou energii. Možná se vám zdá, že jejich pořizovací cena je neúměrně vysoká, není to však pravdou.

projev souhlasu

Mají mnohem delší životnost a budete je tak kupovat jen jednou za mnoho let. Mezitím byste museli sáhnout po nákupu běžné žárovky hned několikrát a vyšla by vás mnohem dráž. Váš hlas modernímu typu svítidel oceníte už při prvním vyúčtování za elektrickou energii. Dnes můžete vybírat ze spousty typů, a to i dle barvy světla a rozptylu!