Vytvořte si originální domov za pomocí europalet

Europalety jsou sice vratným předmětem, za který dostanete kolem 150 Kč, nicméně rozhodně je doporučuji nevracet a vytvořit si z nich doma originální nábytek či dekoraci. Že si to nedokážete představit? Ale kdeže, jedná se o velmi oblíbený „materiál“ a mnoho lidí touží mít konferenční stůl či postel právě z palet. Stačí trochu natřít, upravit a originální bytový doplněk je venku.

Potřebujete si zařídit byt, ale finance vám nestačí? Sežeňte si palety a začněte být kreativní. Získáte nejen originální kousky do vašeho domova, ale ještě se zabavíte a vyzkoušíte něco nového. Europalety se dají využít opravdu na mnoho věcí. Pokud je správně uspořádáte a přimontujete, získáte netradiční postel, které bude chybět už jen matrace, či dokonalou sedačku či křeslo, které stačí doplnit polštářky či přehozem. Připevníte-li ji na zeď, získáte jedinečnou polici.

Samozřejmě je nutné nejprve palety opracovat, zahladit, popř. i nabarvit. Záleží jaká je vaše představa. Ideální je natřít povrch palet nějakou barvou či lakem, nejen že vám déle vydrží, ale můžete ji sladit i s barvami vašeho interiéru.

Originální využití i na zahradě

Pokud se přesto bojíte nebo nechcete využít v interiéru, palety nacházejí velké množství využití i venku. Zkrášlete svou zahradu, terasu či balkon netradičním venkovním posezením. Vytvořte si z palet stůl na odkládání dobrot u grilu či ohniště. Vhod vám jistě přijde i pohodlný zahradní nábytek, na kterém můžete spočinout po těžkém dni. Palety mohou sloužit i jako truhlík pro vaše kytičky či záhony.

Jestliže vás sekundární moderní využití palet zaujalo, ale nejste kutil Tim a neporadíte si s pilkou ani se štětcem na barvy, nesmutněte. Rozhodně najdete nějakého tvořivce ve vašem okolí, popř. zabrouzdejte po internetu, kde na vás takovýchto šikovných lidí vyskočí hned několik. Najdete zde i inzeráty prodávající palety, pro ty kdo k nim nemá přístup.