V teple a v suchu

Pokud se chceme za každé situace cítit dobře, pořiďme si kvalitní funkční prádlo. Někdy se mu říká termoprádlo. Je to vlastně speciální oblečení, které má za úkol odvádět vlhkost od těla pryč. Jestli je to při sportovní aktivitě, nebo jen jako izolace tepla v zimě. Funkční prádlo spolehlivě odvádí pot do další vrstvy oblečení, pokud ji máme na sobě. Pokud máme jen toto prádlo, pot se odpařuje do vzduchu. V obou případech naše tělo zůstává v suchu a udržuje si svou teplotu. Funkční prádlo se vyrábí pro všechny. Pro muže, pro ženy i pro děti.
horská cyklistika

Při jeho výběru bychom se neměli nechat nalákat nízkou cenou, která nám napoví, že to může být napodobenina a že se prádlo brzy vytahá a bude mít žmolky. Důležité je také vybrat si správnou velikost. Prádlo by nemělo být příliš těsné, ale zároveň by mělo přiléhat a naopak by na nás nemělo plandat. Mělo by být příjemné na tělo a nemělo by nikde tlačit. Někdy dělají problém nevhodně umístěné švy. Mohou tlačit na citlivých místech, nebo pod batohem.

Vybereme si ho podle ročního období, ve kterém ho budeme používat. Potřebujeme je v zimě k lyžování nebo v létě na kolo nebo pod stan, k zahřátí nebo jen k odvedení vlhkosti? Pro letní dny si pořídíme funkční prádlo s lehkou gramáží 140g/m2. Na zimu, kdy potřebujeme i zahřát, využijeme prádlo s vyšší gramáží 210g/m2.
stanování v horách

Výhody funkčního prádla:

· Nasákne pot a vlhkost, a předá dál

· Rychle uschne díky syntetickému materiálu

· Vlhké nezvyšuje svou hmotnost

· Nestudí

· Udržuje teplo vytvořené tělem

· Velký výběr za přijatelné ceny

běžkař
Nevýhodou
může být menší životnost prádla a ztráta pružnosti nebo mechanické porušení při neopatrném zacházení se syntetickým materiálem.

Teď už víme, jak vybrat pro sportovní aktivity funkční prádlo a zbývá se jen dozvědět, .