Svatební zábava

Chtějí po vás svatební zábavu, vy zase nechcete novomanžele zklamat. Poradíme vám. Existují hry a aktivity, které nikoho neurazí a všechny pobaví.
Postarejte se o kvalitní organizaci. Zajistěte moderátora zábavy, klidně to můžete být vy. Dbejte na to, ať hosté vědí, co, kdy a kde je pro ně nachystáno.
svatební hostina
Fotokoutek
Známá klasika. Někde opodál hlavního programu nachystejte rekvizity (klobouky, brýle, popisky na špejlích, fantazii se meze nekladou) a postavte fotografa. Lidé se buď budou fotit na své vlastní telefony, nebo mohou využít služeb fotografa (klidně příbuzný nebo kamarád), který po svatbě zájemcům fotky pošle. Úspěch zaručený. Možná se svatebčané nejdřív budou trochu stydět, ale pak neodolají.
Svatební strom
Na internetu kupte předlohu pro svatební strom, můžete jej i vyrobit. Na tvrdý velký papír nakreslete kmen a větve, do kmenu vepište jména novomanželů a datum. Na stolek položte barevné polštářky s barvou (koupíte v papírnictví) a fix. Každý, kdo přijde, namočí palec do polštářku, obtiskne ho jako list či květ na strom a podepíše se. Novomanželé budou mít nádhernou památku. Nezapomeňte na vlhčené ubrousky.
otisk prstu
Tombola
Vděčnou zábavou i příjemným finančním potěšením je zábavná tombola. Nebojte se, nemusíte shánět dárkové koše ani láhve drahého alkoholu. Na internetu najdete spoustu seznamů na vtipnou tombolu. Investice je velice nízká, výdělek stojí za to. Např. tradiční šicí stroj (jehla a nit), perličková koupel (balení čočky).
Svatební kalendář – úkoly
Vymyslete dvanáct aktivit, které mohou novomanželé dělat se svatebčany (společný výlet do hor, kino, pouštění draků, atd.). Tyto aktivity přidělte jednotlivým měsícům v roce, vytiskněte a dejte do pytlíčku. Nechte pytlíček kolovat za doprovodu hudby. Když hudba přestane hrát, vylosuje člověk, u kterého pytlíček skončil, jeden úkol, který v daném měsíci musí s novomanželi splnit. Stejně pokračujete, dokud nejsou rozděleny všechny úkoly.
Kvíz
Svatebčané se rozdělí do skupinek a budou odpovídat na předem připravené otázky ohledně ženicha a nevěsty. Která skupinka získá nejvíce bodů, vyhrává.
Tanec s balónky
Až zábava postoupí a začne se tančit, můžete navrhnout tanec s nafukovacími balónky. Muž si přiváže balónek na nohu. Úkolem mužů je dávat pozor, aby jim na balónek nikdo nestoupl, dámy zase mají za úkol dupat na balonky ostatních mužů. Taneční páry se nesmí rozpojit.
Boty
Nejoblíbenější svatební hra. Posaďte nevěstu a ženicha zády k sobě, každý ať má v ruce svou i partnerovu botu. Dávejte záludné otázky, jako Kdo lépe vaří? Kdo bude rozhodovat o penězích? Kdo je lepší řidič? Kdo má lepší organizační schopnosti? Na každou otázku odpovědí novomanželé zvednutí buď své, nebo partnerovy boty. Uvidíte, jak zábavné je sledovat, když se jejich názory rozcházejí.
Nápadů na svatební veselí je samozřejmě více, ale právě jste se seznámili s ověřenými tipy. Vám i novomanželům držíme palce.