Nestyďte se a nasaďte si rovnátka

S postupující dobou se lidé stále více zaměřují na to, aby vypadaly dobře. S tím úzce souvisí i stav chrupu, o který se každý chce starat, jak to jenom jde. Pokud máte podobné tendence i vy, určitě oceníte možnost nasazení kvalitních rovnátek. Ty jsou základem krásného chrupu, pokud jsou zuby křivé nebo mají jinou vadu, kterou je možné odstranit právě vhodným nástrojem.
Usmívající se Asiat s rovnátky
Ačkoliv u mladších dětí není problém nasadit tento korekční nástroj, u dospělých je to více problémové. Je to dáno tím, že se dospělí stydí za to, že by měly nosit tento „dětský“ korekční nástroj. Obavy jsou přitom zcela zbytečné, protože i starší lidé zcela běžně mají tuto korekci nasazenou, a to i dlouhodobě. Můžete se tedy bez váhání připojit k těm, který není lhostejný stav jejich chrupu. Naopak, můžete do korekce jít s tím, že po určité době budete mít krásný úsměv, a to bez kompromisů.
Kresba rovnátek na zuby

Není to jenom estetika

Člověk by si měl položit základní otázku, a to zdali jsou rovnátka pro dospělé jenom výsadou estetiky chrupu? Ačkoliv to může vypadat jakkoliv pravděpodobně, není tomu tak.
Ortodoncie vznikla nejenom kvůli tomu, aby chrup dostal krásnější vzhled, ale také proto, aby byl zdravější.
Pokud totiž zuby rostou špatným směrem nebo jich je v ústech hodně, je to samozřejmě více na škodu než k užitku. Každý by tak k tomu měl přistupovat, a naprosto zahodit za hlavu skutečnost, že by měl být korekční nástroj jakkoli trapný nebo špatně vypadající.

Promyslete svou situaci

Ano, je to nástroj, který nevypadá z dlouhodobého hlediska dobře, dokáže být nepohodlný a starost o něj je náročnější. Na konci veškerého snažení o vylepšení stavu chrupu je však reálný výsledek. Ten se samozřejmě u každého projeví v jinou dobu, a proto někomu stačí na nápravu jenom několik měsíců, někomu třeba i půl roku nebo dokonce delší dobu. To je však otázka na odborníka, který se věnuj ortodoncii. Právě tam byste měli jít a dozvědět se o všech možnostech, které jsou pro vás, jakožto dospělého, dostupné.