Domácí bublifuk – zábava pro celou rodinu

Občas se každý touží vrátit do dětských let. Do období bez starostí, práce nebo zdravotních potíží, a kdy finanční situace byla jenom na rodičích. Dětskou radost však mohou mít i dospělí. Jak? Snad není generace, která by nemilovala bubliny a bublifuky. Pozorovat někoho, jak je vytváří, je zkrátka fascinující a o to více je lákavější, když se o to můžeme pokusit sami. Ve větších městech, akcích nebo v cirkuse, lze potkat opravdové umělce, kteří dokážou hotové divy s kouzelnou vodou. Kouzlení s bublinami můžeme připravit i doma a nejenom dětem tak připravit báječné zábavné odpoledne. Levnou variantu na výrobu ocení všichni, ale hlavně rodiče malých dětí v období prázdnin, víkendů, volna, nebo i nemoci. Vykouzlení úsměvu na tváři je zaručeno.
bubliny v parku
Večerní koupel s obřími pěnovými hrady může být již stereotypem. Je tedy na čase vyzkoušet osvědčený recept na opravdu kouzelné a velké bubliny. K výrobě bude potřeba hrnek tekutého mýdla, lžíce jedlé sody, lžíce guarové gumy a šestnáct šálků vody tak akorát. Nechceme-li použít malé tvořítko z klasického bublifuku, je zapotřebí mít bavlněnou šňůru, dvě tyčky, velkou nádobu a nějaké těžítko a kovovou podložku. Následně tekuté mýdlo, gumu a sodu smícháme v nádobě a pomalu přiléváme vodu. Mícháme, až se vytvoří směs vhodná k bublinkování. Díky jedlé sodě tak rychle nepraskají.
holčička na kolotoči
Tyčky poslouží ke svázání šňůrky nebo lanka ve tvaru trojúhelníku, kdy na spodní část připevníme matičku jako závaží. Pak stačí jenom namočit, vytáhnout a bez použití plic, pouhým mávnutím rukou, se vytvoří gigantické a barvami hrající bubliny. J e nutné dávat pozor, aby se lanko nezamotalo a také aby příliš rychlý pohyb nekazil dojem a nevedl až k praskání vykouzleného uměleckého díla. Zábava pro malé i velké je na světě. Využití najde doma, na terase, zahradě, u bazénu či dovolené, ale také při dětských hrách nebo oslavách.