Mladé výhonky rostlin zvládnete vypěstovat i vy

Víte, že k zahradničení už nepotřebujete nic víc, než trochu místa na okenním parapetu, vodu a nádobu na klíčení? Ano, vypěstovat si vlastní úrodu nebylo nikdy tak rychlé a snadné. Ale od té doby, kdy lidé přišli na to, že svůj jídelníček mohou stejně jako čerstvou zeleninou obohatit i klíčením semínek, se mnohé změnilo. Dnes už si může bohatou úrodu užít každý, kdo si zvolí za kratochvíli pěstování mladých výhonků rostlin. Jisté je, že ve vaší kuchyni najdou bohaté uplatnění v podobě součásti celé řady jídel teplé i studené kuchyně. Hodí se výborně do salátů, do polévek i jako obloha k hlavnímu jídlu. Zkrátka je využijete na tisíc způsobů a jistě sami vymyslíte ještě mnohé další. A pokud náhodou to, co sklidíte, nespotřebujete hned první den, tak to vůbec nevadí. Klíčky vám bez potíží vydrží v lednici i několik dnů, anebo s nimi můžete obdarovat své přátele a známé.
vařečka u konopných semen
Do klíčení rostlin brzy pronikne naprosto každý. Je to dáno především tím, že v tomto případě se o vše důležité postará sama příroda. Vždyť rostliny jsou doslova naprogramovány k tomu, aby při dostatku vody, světla a tepla začaly klíčit. Pokud jim tedy zajistíte potřebný přísun vody a vhodné místo, třeba na okenním parapetu v dosahu slunečních paprsků, tak o vše ostatní už se postarají sama semínka, ať už si vyberete libovolný druh z desítek možných, na které narazíte na trhu.
rozvoj klíčků
Hodit se vám ovšem bude ještě jedna věc – nádoba na klíčení semínek. Můžete si vybrat buď speciálně upravenou sklenici na klíčení anebo chytře vymyšlené biomisky. Ideální bude volit podle toho, jak intenzivně se chcete klíčení semínek věnovat, a jak bohatou úrodu chcete sklízet. Na stohovatelných miskách totiž můžete pěstovat i několik druhů výhonků najednou, aniž by vás to stálo nějaké úsilí navíc – vždyť všechny misky můžete prolévat vodou naráz.
Jak je tedy vidět, tak už tak snadné klíčení semínek může být ještě snazší.