Kdo by dneska kradl naftu, ptáte se? Možná vás odpověď překvapí


Jestli si myslíte, že jsme se již dostali od šizení a drobných krádeží, tak to jste na pořádném omylu. Dávno je ale ta doba, kdy na to člověk nedokáže přijít. Dnes máme například náš RMC systém, který si dokáže poradit skoro s jakýmkoliv „neznámým“ či „naprosto záhadným“ úbytkem nafty z nádrže strojů, ať už se jedná o kamion, dodávku či například těžkou techniku při rekonstrukci dálnic. Lidská přirozenost je předvídavá – pokud někdo za něco platí, tak trochu nás to vybízí k tomu, že on přeci zaplatí o pár korun více, určitě mu to ale nebude vadit. Jen si ale vezměte, kolik takových chytrolínů je a potom si sečtěte denní ztráty. Tam se ztratí litr a tam zase dva denně a máte za měsíc škody, které mohou dosáhnout i několika desítek tisíc, což může být například pro menší firmu likvidační.muž ukazující palec s nápisem „zabezpečení“

Nejde jenom o drobné krádeže samotných řidičů či obsluhy strojů, může se jednat také o celé firmy, které si takhle „půjčí“ naftu, aniž by cítily potřebu ji zase vrátit. To může potom jednoho opravdu nahněvat, když se dozví, že někdo takhle narušil důvěru. Příklady krádeží nafty nám říkají jedno – způsoby jsou různé, motivace taky, ale sledovat to jde všechno.

Často si totiž lidé nedokáží ani představit, jaké následky něco takového může mít pro ně. Projde to jednou, dvakrát, třikrát a člověk si říká – dobrý, dobrý, kdo by mi to mohl udělat. Pak to ale přijde a bude zle.kreslený obrázek zloděje číhajícího na příležitost

Byť mají mnozí „internetoví rádci a právníci“ pravdu, drobná krádež benzínu může být tak maximálně přestupek, nemají pravdu, že se každá krádež bude posuzovat jednotlivě. Pravděpodobně se to totiž bude považovat za pokračující skutek, kde se sčítá škoda, kterou pachatel způsobil. To pak může klidně vyústit i v trestní řízení, kde se bude projednávat nejen trestný čin krádeže! A to potom už není sranda, tady se chodí sedět.