Útulný dětský pokoj, jak na něj?

Většinu rodičů to jednou čeká. Zařizování dětského pokoje pro jejich ratolesti. Aby byl dětský pokoj příjemný a útulný, chce to dodržet pár pravidel a zároveň do zařizování pustit i děti, které jej mají obývat. Prostor pro děti by měl být barevný, pozitivní ale také bezpečný.dětské hračky.jpg

  • Výmalba pokoje

Nejprve se pustíte do výmalby pokoje, která je poměrně základním úkolem. Barva, kterou pokoj vymalujete, totiž dost určuje jeho budoucí charakter. U mladších dětí volte spíše světlé a pastelové barvy, které jim udělají určitě radost. Stačí vymalovat barevně třeba jen jednu stěnu, zbytek může být klidně bílý a tím pádem pokoj i prosvětlíte.

  • Podlaha

Podlaha je v dětském pokoji také zásadní. Dnes ve většině interiérů kralují hladké podlahy z vinylu či plovoučky, které však nejsou pro děti úplně ideální. Především malé děti, které se učí lézt, potřebují trochu plochy, která jim nebude klouzat. Ideální je koberec a to aspoň kusový, aby dítě mělo kde lézt.

  • Nábytek

Nábytek vybírejte tak, aby byl co nejvíce multifunkční. Zabere pak mnohem méně místa a tím pádem zůstane více místa na hraní. Dítě si potřebuje někde hrát a tím pádem se snažte nábytek vybírat tak, aby jej nebylo v pokoji příliš moc. U nábytku také hleďte na bezpečnost, nábytek nejlépe přišroubujte ke zdi, aby se na dítě nepřevrhl.dětské hračky.jpg

  • Dekorace

Aby byl dětský pokoj útulný, zvolte příjemné dekorace, které jej rozzáří. Zvolit můžete závěsné dekorace skvelydomov.cz, které mohou dětem připomínat jejich oblíbené dětské postavičky, nebo třeba poličky s knihami či plyšovými zvířátky. V dětských pokojích také skvěle vypadají barevné nálepky na zdi, které mohou být barevné, nebo mohou být klidně jemnější a dokreslovat jen atmosféru pokoje. Vzhledem k tomu, že se jedná o dětský pokoj, pak můžete dekorace spojit s hračkami dětí, které jsou jeho přirozenou součástí.