Proč si vybrat pro přepravu potravin IBC kontejner


IBC kontejner je speciální plastový přepravní box, který je již řadu let špičkou na trhu v odvětví logistiky, která řeší přepravu potravin a potravinářských výrobků i na dlouhé vzdálenosti.

Potravinářské standardy – přeprava zboží napříč světem vyžaduje plnění určitých standardů a mezi nimi jsou nejvyšší kladené požadavky pro skladování a transport potravin a potravinových surovin. Přepravní kontejnery musí být zcela zdravotně nezávadné, s možností efektivního čištění a desinfekce. Pro tyto účely slouží speciální plastické hmoty, využívané v potravinářském a farmaceutickém průmyslu a ve všech odvětvích praktické medicíny. Je vám jistě známo, že takové plasty nesmí v žádném případě kontaminovat zásilku pachy a uvolňovanými chemickými (toxickými) složkami, jako jsou např. ftaláty.

lodní doprava

Tekutiny – přeprava potravinářského sortimentu se váže nejen na pevné skupenství v pevném či sypkém stavu, ale také na tekutiny různé hustoty a viskozity. Patří sem například ovocné a zeleninové šťávy, protlaky, pasírované plody (rajčata) apod. Pro přepravu tekutých a polotekutých sloek potravin jsou optimální právě IBC kontejnery.

Chlazené zboží – značnou výhodou IBC kontejnerů je i možnost přepravovat zboží v chlazeném či mraženém stavu. Není žádný problém nakládat mražená ovocná pyré, zmrzliny a podobné výrobky do kontejnerů, které jsou umístěny ve velkokapacitních v mrazicích a chladicích boxech.

přeprava potravin

Skladovatelnost a stohovatelnostIBC kontejner je skládací, takže v nevyužitém stavu šetří skladovací prostor a zabírá mnohemm méně místa, než kdyby byl v původním tvaru čtyřbokého hranolu. Všechny IBC kontejnery jsou konstruované tak, abyje bylo možno vyskládat na sebe do výšky několika pater, a tím se zcela vyplnil přepravní prostor. A právě tato efektivita z hlediska logistiky z nich činí špičkové výrobky na trhu v tomto odvětví.