Jaký potřebují vířivé vany servis

V dnešní době je heslem, že nic není nemožné. Přesto existují věci, které si mohou dovolit jen ti nejmajetnější a jsou stále symbolem luxusu i společenského postavení. Jednou z nich jsou i vířivé vany, takzvané vířivky. Avšak i ony potřebují pravidelnou údržbu.

žena koupající se ve vířivé vaně s mlékem

Pokud jde o to, jaký mohou potřebovat vířivé vany servis, máme v podstatě dvě možnosti. Buď se o vše postaráme sami, včetně případných oprav, nebo to necháme na specializované firmě. Obojí má své výhody i nevýhody.

Výhodou domácích oprav je, že nemusíte čekat, až k vám firma někoho pošle a nemusíte doufat, aby to bylo v době, kdy budete doma a nemuseli jste si brát volno z práce. Můžete se do toho pustit, kdykoliv budete mít čas. Zároveň nebudete muset platit práci, kterou odvedou, pouze materiál, který budete potřebovat.

koupelna s vířivou vanou

Negativum lze spatřovat ve faktu, že pravděpodobně nebudete mít s takovýmito zásahy příliš zkušeností, a je tedy možné, že něco poškodíte. Navíc pokud je vaše vana stále v záruce, tímto zásahem pozbývá platnosti. Nebudete tedy moci uplatit případnou reklamaci.

Na druhou stranu, zavolat specializovanou firmu má také své výhody. V první řadě bude oprava provedena odborně, kvalifikovanými lidmi. Navíc, pokud máte svou vířivku stále v záruce, pak bude vše provedeno zcela zdarma v rámci reklamace. A k tomu všemu získáváte záruku i na opravu, takže pokud nebude provedena dobře, můžete ji reklamovat a budete ji mít zdarma opravenu.

Je však také pravda, že na opravu můžete čekat i poměrně dlouho. Jednání s firmami o uznání reklamace také může být někdy poněkud zdlouhavé a s nejistým výsledkem.

Jaké jsou však nejčastější potíže? Hlavní problém, kterému čelí, je ucpání trysek. Výsledek je jasný: vířivá vana zkrátka nevíří. Zde je neradno pouštět se do domácí opravy. Mnohem lepší je zavolat specializovanou firmu, nejlépe tu, která vám vanu instalovala.

Další běžnou komplikací je ucpaný výtok z vany. Příčinou jsou obvykle nahromaděné vlasy. Zde záleží na tom, jak hluboko je odpad ucpán. Pokud je to ihned u výtoku, můžete si s tím poměrně snadno poradit sami. Pokud je to ale hlouběji, zde se vyplatí zavolat instalatéra.

Doufám, že nyní všichni chápeme, že i o vířivku je třeba se pečlivě starat. Pak nám bude sloužit mnoho let a poskytne spoustu hodin odpočinku a relaxace v teplé vodě.