Velká Británie na vás čeká

Londýn
 Asi vaše první cesta povede k Westminsterskému paláci na severním břehu Temže.
Výstavba začala v roce 1097 a dnes je sídlem parlamentu. Z toho roku se dochovala nejstarší část – Westminster Hall, která přežila požár v roce 1834.
Jak se řekne Big Ben, všichni hned vědí, že se jedná o hodiny. Do provozu byly dány 7. 9. 1859. Dominantou věže je čtrnáctitunový zvon. Ani ne za měsíc popraskal opakovanými údery srdce. Po dvou letech byl opraven a navrácen, kde zvoní dodnes.
Věž je vysoká přes 96 m. Její architektura odpovídá viktoriánsko-gotickému stylu.
katedrála Londýna
Tower of London je středověký hrads krvavou minulostí. Jsou zde uloženy britské korunovační klenoty. Je zapsaný na seznamu UNESCO.
Základem komplexu je nejstarší White Tower (Bílá věž). Byla postavena v roce 1078. Slovo věž v názvu zůstalo, i když ji tvarem nepřipomíná. Postupně přibyly okolní hradby, stavby a věže. Zajímavostí je říční přístaviště s Bránou zrádců, kterou do pevnosti vcházeli zrádci, co byli přiváženi po řece.
Původně byl Tower královskou rezidencí, ale od 16. stol. sloužil jako vězení (princezna Alžběta nebo nacista Rudolf Hess). V prostorách stojí popraviště a Bloody Tower (Krvavá věž).  Údajně tu byl svým bratrem zavražděn Eduard V. a byla zde popravena Anna Boleynová, manželka krále Jindřicha VIII., za nevěru.
 
Turisté milují navštěvovat místa, kde v dávných dobách zanechali svou stopu přistěhovalci a dobyvatelé. Prehistoričtí Britové, Galové, Piktové, Keltové, Vikingové, Římané a Normani. Ve chvíli, kdy se přiblížíte k nejznámější megalitické památce na světě – Stonehenge nebo ke kamennému a hliněnému opevnění, které se táhne napříč severní Anglií, budete mít pocit, že jste se ocitli v jiné době.
V hrabství Kent navštivte Canterburskou katedrálu. Je jednou z nejstarších a nejznámějších dochovaných křesťanských staveb v Anglii. Je zapsána do seznamu UNESCO. Byla postavena již na počátku 7. století.
Město Strarford-upon-Avon je známé především díky Williamu Shakespeareovi.
anglický venkovský dům
Shakespearův rodný dům
V jeho rodném domě uvidíte jídelnu či pokoj, kde spal. Po své svatbě zde žil pět let se svou manželkou Anne Hathawayovou.
Uvidíte, kde jeho otec vyráběl rukavice. Vaše pocity cestování v čase budou umocněny průvodci, kteří jsou oblečeni do dobových kostýmů.
Liverpool
Město bylo v 18. a 19. stol. námořním obchodním centrem. Dnes je městem plným umění. Přímo pod širým nebem je instalováno mnoho ukázek moderního umění. Uvidíte graffiti a sochy. Například Super Banana Lamb (super banánová ovce).
Samozřejmě, že si připomeneme milované Beatles. Skupina se zrodila právě zde v roce 1960, i když její počátky sahají o několik let hlouběji. Přesněji do roku 1957. Díky ní je tu dodnes čilý turistický ruch. S Beatles je spojen Cavern Club, nacházející se na Mathew Street. Původní byl v roce 1973 uzavřen, ale přesně naproti je otevřena jeho kopie. Na nábřeží řeky Mersey, stojí sochy všech 4 členů kapely v životní velikosti.
Při poznávání této země se nebudete nudit, vyzkoušejte to!